Skip to main content

Polska po XX latach 1989-2009

portret użytkownika witold k
Poleglych_Stoczniowcow.jpg

To tytuł i zarazem przewodni temat Konferencji jaka obyła się w polskim Sejmie.

11 grudnia, wedle stosownego zaproszenia w sali Konstytucji 3 Maja - nie pomieścili się uczestnicy Konferencji. Wszystko co poniżej napiszę w ramach refleksji... sprawozdania z Konferencji gdzieś tam odnosi się na naszego miasta Piotrkowa Trybunalskiego. Nasze miasto bowiem legitymuje się oryginalnymi projektami politycznymi, społecznymi na przestrzeni tych 20 lat. Trochę dziwne bo tylko ja na tym naszym politycznym podwórku publicznie ciągnę temat...

Konferencja była oparta o ikonę czasu przełomu Panią Annę Walentynowicz. Pośród zebranych można było spotkać szereg postaci, które całe swoje życie podporządkowali służbie niepodległej Polsce. Tych z pierwszej linii, że nazwę i tych można by rzec bezimiennych.

Poszczególni wykładowcy, prelegenci ukazali poprzez wywody filozoficzne, społeczne, polityczne i co ważniejsze historyczne - całokształt naszej sytuacji.
Antoni Macierewicz - Polska w kontekście pierestrojki
Andrzej Gwiazda - Założycielskie kłamstwa III RP
Krzysztof Wyszkowski - Okrągły Stół a zjednoczenie Niemiec
Sławomir Centkiewicz - Polskie laboratorium pierestrojki 1989-2009
Józefa Hrynkiewicz - Solidarność w polityce społecznej w latach 1989-2009
Andrzej Nowak - III RP od polityki do postpolityki

Konferencja
Więcej... niebawem

witold k
12 grudnia 2009

0
Nikt jeszcze nie ocenił tej publikacji. Bądź pierwszy
Twoja ocena: Brak