Skip to main content

Spotkanie opłatkowe "Prawicy Razem"

logo_pr.jpg

Tradycyjne spotkanie opłatkowe środowisk prawicowych zorganizowane przez Stowarzyszenie Prawica Razem odbyło się 21 stycznia br. u OO. Bernardynów. Honorowym gościem spotkania był Jego Ekscelencja Ks. Biskup Adam Lepa. Wśród gości zaproszonych przez Prezydenta Krzysztofa Chojniaka byli także: Ks. Dziekan Stanisław Socha, Ks. Wicedziekan Roman Czermański, Ks. Arkadiusz Lechowski, Gwardian OO. Bernardynów, O. Dawid Postawa oraz Brat Szkolny, przedstawiciele lokalnych organów samorządowych
i partii politycznych.

Spotkanie otworzył Ks. Dziekan, następnie odczytana została Ewangelia o narodzeniu Pana Jezusa, po czym zespół wokalny zaśpiewał kolędy. W swoim wystąpieniu Prezydent Piotrkowa, P. Krzysztof Chojniak nawiązał do okrągłych rocznic, jakie będziemy obchodzić w tym roku: 30-rocznicy powstania „Solidarności” i 20-rocznicy powstania samorządów w III Rzeczpospolitej. Są to wielkie osiągnięcia środowisk prawicowych po przemianach ustrojowych, których wszyscy powinniśmy bronić. Dwa ostatnie referenda w Częstochowie i w Łodzi, w których doszło do odwołania prezydentów miast z inicjatywy głównie środowisk lewicowych, powinny nam dać wiele do myślenia. Naszym dążeniem, stwierdził Prezydent, powinna być jedność prawicy, bo to pozwoli nam zrealizować nasze cele dla dobra Miasta.

Ksiądz Biskup Adam Lepa zarysował sytuację w jakiej znaleźli się pasterze i mędrcy, którzy uzyskali wiedzę na temat narodzin Zbawiciela Świata. Zarówno jedni jak i drudzy wykazali się wielką mądrością i rozsądkiem: nie dyskutowali, nie kłócili się, tylko podjęli słuszną decyzję o podróży do miejsca narodzin Mesjasza, aby oddać Mu hołd. I my też powinniśmy wykazywać się roztropnością i mądrością, do jakiej zachęcał nas Chrystus: „Ludzie roztropni i mądrzy budują dom na skale, nie na piasku”. Wracają czerwone sztandary – ostrzegał Ks. Biskup. Widzieliśmy to w Częstochowie i w Łodzi: gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta i wówczas łatwo w tym zamieszaniu odnaleźć i podnieść do góry czerwony sztandar. Ksiądz Biskup nawiązał także do „alergii na krzyże”, jaka pojawia się w Unii Europejskiej. Tylko nasza zdecydowana postawa w obronie krzyża i wartości chrześcijańskich, osobiste świadectwo każdego z nas, pomoże uratować to, co było fundamentem tworzenia idei wspólnej Europy w zamyśle jej twórców: Alcide De Gasperiego, Konrada Adenauera i Roberta Schumana.

Na zakończenie Ks. Biskup życzył wszelkiego dobra dla miasta Piotrkowa Trybunalskiego i jego Mieszkańców w całym roku 2010.

Po części oficjalnej nastąpiło tradycyjne łamanie się opłatkiem i osobiste życzenia wszystkich obecnych. Był także poczęstunek i długie rozmowy o wielu problemach a także sukcesach naszego Miasta.

J. K.

25 stycznia 2010

0
Nikt jeszcze nie ocenił tej publikacji. Bądź pierwszy
Twoja ocena: Brak

Powiem tak

portret użytkownika witold k

doceniam te ruchy. Chciałbym pomóc. Sprawa jest bardzo trudna. W pierwszym Liście do Stowarzyszenia wskazałem postać św. Kazimierza Maciołka do tej sprawy trzeba wrócić. To taki papierek lakmusowy - jest ich wiele.

witold k

Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.