Skip to main content

Kazimierz Maciołek - wspomnienie

portret użytkownika witold k
skanuj0001.jpg

z naszego archiwum

Maciołek Kazimierz (16.11.1939 – 23.12.1993)

Absolwent Politechniki Warszawskiej i Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Opolu.

Ostatnie 20 lat życia poświęcił pracy pedagogicznej. Pamiętają go wychowankowie i nauczyciele wielu szkół piotrkowskich. Był przewodniczącym Komisji Oświaty, Kultury i Rekreacji Rady Miejskiej pierwszej kadencji w Piotrkowie Trybunalskim. Ostanie 3 lata życia spędził na stanowisku dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Piotrkowie Trybunalskim, który budował od podstaw po przełomie (dawne ODN).

Urząd ten sprawował bardzo aktywnie, usiłując wdrożyć zasady wartości chrześcijańskich w procesie wychowania młodzieży. Był zwalczany przez ówczesne władze kuratoryjne oraz część pracowników nie przywykłych do sumiennej pracy i podwyższania kwalifikacji. Nie wytrzymał kolejnej 24 kontroli w ciągu roku i 18.11.1993 r. dostał udaru mózgu. Po kilku tygodniach umierania odszedł na zawsze.

Był tym, który uwierzył, że po 4 czerwca 1989 r. wszytko się zmieniło. Pomylił się, bo gnębili go dawni koledzy spod szyldu "Solidarności". To było zbyt trudne do zniesienia. Niespotykana eskalacja szykan w stosunku do jego osoby nastąpiła po wyborach październikowych `93, kiedy to wygrali postkomuniści SLD, PSL. Dziwne, bo przecież pracownicy ówczesnego Kuratorium Oświaty w Piotrkowie wywodzili się ponoć z "Solidarności" tej samej, co i Kazimierz Maciołek.

...

witold k

18 listopada 2008

Czy tak właśnie umierają wartości?
Biogram

4.875
Ocena: 4.9 (16 głosów)
Twoja ocena: Brak

Widzę, że 15 lat

portret użytkownika witold k

od odejścia jednego najbardziej wrażliwszych i konsekwentnych samorządowców w budowaniu nowej Polski to mało. Pewnie piotrkowskie języki nie rozwiążą się...

witold k

Myślę, że na 20 rocznicę

portret użytkownika witold k

Myślę, że na 20 rocznicę powinniśmy zmierzyć się z tą bardzo przykrą sprawą. To raczej konieczne. Nie trudno jest mówić o ważnych sprawach w następnych pokoleniach. Obdarowując Honorami tych, którzy nie mają już konkurentów lub ich samych już nie ma... nic ważnego nie robimy.

Myślę, że rok 2013 powinien być okazją do przygotowania specjalnej np. sesji a Rada Miasta winna włączyć swego Radnego w poczet Honorowych Obywateli Miasta Piotrkowa Trybunalskiego.

witold k

Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.