Skip to main content

Rusza akcja "Polska bez długu"

portret użytkownika Admin
zadłużenie.png

Podpisz petycję

Petycja do posłów Rzeczpospolitej Polskiej z prośbą o wpisanie do Konstytucji artykułu zakazującego zadłużania Państwa.

Szanowni Państwo,

Zwracamy się do Was z prośbą o zastąpienie ust.3, art. 216, Konstytucji Rzeczpospolitej, który mówi, że:

„Nie wolno zaciągać pożyczek lub udzielać gwarancji i poręczeń finansowych, w następstwie których państwowy dług publiczny przekroczy 3/5 wartości rocznego produktu krajowego brutto. Sposób obliczania wartości rocznego produktu krajowego brutto oraz państwowego długu publicznego określa ustawa.”

Zapisem:

„Nie wolno zaciągać pożyczek lub udzielać gwarancji i poręczeń finansowych, w następstwie których rośnie państwowy dług publiczny. Sposób obliczania wartości państwowego długu publicznego określa ustawa.”

Wierzymy, że taki zapis, zakazujący dalszego zadłużania Państwa, a więc pośrednio wszystkich polskich obywateli, przyczyni się do zwiększenia niezależności naszego kraju oraz do skończenia redystrybucji dochodu z młodszych pokoleń na pokolenia starsze.

Uważamy, że dalsze zwiększanie zadłużenia Państwa, doprowadzi w krótkim okresie do podwyżki podatków, która w całości zostanie przerzucona na obywateli, szczególnie tych młodych.
Tak jak w życiu rodzinnym nikt rozsądny nie zostawia w spadku swoim dzieciom własnych długów do spłacenia, tak też Państwo nie powinno zostawiać najmłodszym obywatelom takiego bagażu.

0
Nikt jeszcze nie ocenił tej publikacji. Bądź pierwszy
Twoja ocena: Brak

Polskie zadłużenie

portret użytkownika witold k

temat rzeka. Od zadłużenia PRL-u za Gierka, rozpoczął się demontaż interesów Moskwy na rzecz Brukseli... (wykolegowanych przez Wisarionowicza) To było. Jest "lepiej", nasze zadłużenie przerosło jakiekolwiek szanse na niezależność, a to oto chodzi.

Jak patrzę na tych lokalnych parobków stołków i ich zachwalanie kolejnych inwestycji wyborczych to ręce opadają. Przypomnę kampanię z 2006 roku. PO ścigało się z PiS oto kto lepiej potrafi wypełniać wnioski do UE o dofinansowanie tego czy tamtego. Tragedia...

Mamy obecnie późnego Gierka... a towarzystwo tańczy... w Piotrkowie codziennie nowy wyborczy spot, przy kolejnej inwestycji... Taniec chochoła.

witold k

Akcję oczywiście popieram.....

tylko ta akcja wystartowała co najmniej piętnaście lat za późno. Bodajże w ostatnią niedzielę włożyłem art nt. Michała Falzmanna wraz z odnośnikami. Fakt jest niezmienny, największa afera III Rzeczpospolitej pokutuje po dzień dzisiejszy. Z pieniędzy FOZZ korzystali: Lech Wałęsa, Tadeusz Mazowiecki, Aleksander Kwaśniewski, Władysław Frasyniuk, Jacek Piechota,Jerzy Urban, Adam Michnik, telewizja TVN i jej pochodne między innymi. Do tej pory poprzez UD.KL-D, SLD (tu trzeba rozgraniczyć ścierające się frakcje personalne), PO i różnej maści ludzi z pieniążkami ją wspierających,korzystają do tej pory na Największej aferze III Rzeczpospolitej. Nie wiem jak ma się relacja finansowa na dzień obecny, ale w latach 90-tych (plan Balcerowicza) wypływało z naszej Ojczyzny ok 500 mln dolarów miesięcznie, które nie były księgowane. Geszeft stulecia

Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.