Skip to main content

Hala balonowa nad kortami - dziurawy parasol nad koalicjantami

portret użytkownika witold k
herbPT.svg.png

Korupcja nas zjada... od góry do dołu. Od białych kołnierzyków po tanie wino spijających. Nie ma instytucji, miejsca, wolnego od korupcji. Dzień powszedni.

Piotrków Trybunalski – przykłady z brzegu:

 • Miasto płaci zawyżoną cenę za instalację okien w budynku szkoły,
 • fikcyjnie zatrudnianie zauszników,
 • radny działa na majątku Miasta, następnie jego rodzina kupuje budynek od Miasta,
 • radny traci mandat i nie zaprzestaje pobierać diety, następnie przechodzi na żołd do gminnej spółki.
 • obywatel też z półki „biznesów” z Miastem, kandyduje do RM – zostaje radnym.
 • w ramach koteryjnych rozgrywek (casus byłego dyr. MOK, który ważył się na samodzielność) tworzy się zbędne byty i strumieniem wydaje na nie, publiczny grosz - spr. "Wyciągania Dzieci z Bramy" na naszym podwórku - czytaj, niszczenia (publicznym groszem) konkurenta.
 • ...

  Ostatnio zapytałem radnego Staszka kiedy Marian Błaszczyński odda RM pieniądze. Pan radny wpierw był zdziwiony, o jakie pieniądze chodzi, potem kazał mi iść do Sądu... Sądy już wczesnej wykazały się spolegliwością wobec przestępstw o znikomej szkodliwości czynu... lokalnych koterii. Sprawy korupcji wysyłane np. do ministra Ziobry wracały z powrotem do rozpoznania przez gniazdo, które wcześniej orzekało na korzyść pozwanych. Jaki z tego wniosek. Sprawy trzeba brać w swoje ręce. Czyje, czy które... a no w te którym się jeszcze chce, które mają nie uregulowane zaszłości.

  Wrócę do hali balonowej nad rządzącą koalicją. Szkoda - marionetki w rękach p. Mariana Błaszczyńskiego – młodego Żerka. Ta rozgrywka nie zbilansuje się, tak politycznie jak i biznesowo. Młodemu radnemu będą to wyciągać. Sam wykazał wpierw zupełny brak znajomości prawa, potem dał się zmanipulować. Zapraszam, Cię Sebastian, na łamy portalu - ustosunkuj się i to szybko, to się opłaci - ten się nie myli, który nic nie robi. Mózg rządzącej, jak się nazywają - koalicji, pogłębia jej wątłą pozycję.

  witold k

  5 listopada 2011

 • 0
  Nikt jeszcze nie ocenił tej publikacji. Bądź pierwszy
  Twoja ocena: Brak

  Korupcja

  portret użytkownika Tadeusz Muszyński

  korupcja to sposób sprawowania władzy a społeczeństwo aby przeżyć dostosowuje się

  Tadeusz

  Opcje wyświetlania odpowiedzi

  Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.