Skip to main content
portret użytkownika witold k
herbPT.svg.png

Rada Miasta VI kadencji, po wieloletnich - wielokadencyjnych przygotowaniach – przeprowadzonych w medialnej ciszy, uruchomiła Trakt Wielu Ruin. Nie było konferencji, rautów, nie wykorzystano projektu w kampanii wyborczej. Na ostatniej Sesji RM radni uchwalili opuszczenie budynku przy ul. Aleja 3 Maja 7.

Pierwszą, oficjalną pozycją Traktu, jest siedziba pierwszej i jedynej w Piotrkowie - Szkoły Podstawowej TPD. Młodym przypomnę – Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, które powoływało do życia szkoły bez nauki religii. Znaczy szkoły wolne do ciemnogrodu, zaściankowości no i otwarte na wieczne ideały i przyjaźń ze Związkiem Radzieckim. Szkoły odseparowane od wpływu na nie przez klub gazety polskiej, ot przepraszam, od zaplutych karłów reakcji.

Chichot to historii czy też nie! W fałdach samorządowej administracji, znajdziemy szefa PRON. Wedle oficjalnej historii, szkoła zlokalizowana w budynku przy ul. Pierackiego 1, liczy raptem 60 kilka lat.

Tyle tytułem historycznego streszczenia... zamieszania. Licząc, że już nigdy nikt nie będzie dokonywał manipulacji przy okazji problemów z podupadającym szkolnictwem - przypomnę. Pierwszy nasz pracownik samorządowy, zatrudniony przez 25% cześć piotrkowskich podatników, chojniak miasta - Krzysztof Prezydent, podając całościowe kwoty utrzymania obiektów, w przeliczeniu na ucznia – dokonał manipulacji. Jak to zrobił? Nie podał, której szkole przypisał kwoty wykładane na utrzymanie w faldach, średnio przydatnych "zauszników". Owszem, należy poszerzać pozycje Traktu Wielu Ruin, przy jednoczesnym, konsolidowaniu środowisk: uczniowskiego i nauczycielskiego.

Zapraszam grono pedagogiczne oraz uczniów: IV LO, Gimnazjum nr 2 , Szkoły Podstawowej nr 10 (także wszystkie pozostałe) do współudziału w przygotowaniu i przeprowadzeniu Marszu dla Rotmistrza 2012.

witold k

4 marca 2012

3
Ocena: 3 (2 głosów)
Twoja ocena: Brak
Grupy robocze: