Skip to main content

Zespoły parlamentarne interweniują

portret użytkownika Robert Telus

Cztery zespoły parlamentarne (Parlamentarny Zespół Członków i Sympatyków Ruchu Światło-Życie, Akcji Katolickiej oraz Stowarzyszenia Rodzin Katolickich; Parlamentarny Zespół ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski; Parlamentarny Zespół na rzecz Katolickiej Nauki Społecznej oraz Parlamentarny Zespół na rzecz Ochrony Życia i Rodziny) wystosowały pisemną interwencję do Pani Ewy Kopacz – Marszałek Sejmu RP w sprawie skandalicznych wypowiedzi jednego z posłów Ruchu Palikota, obrażających uczucia religijne Polaków.

Podczas obrad Sejmu 12 grudnia 2012 r. a także w czasie konferencji prasowej następnego dnia w sposób skandaliczny wypowiadał się na temat księży katolickich, znieważył ponadto Cudowny Obraz Matki Bożej Częstochowskiej, nazywając go „bohomazem”. Wszystko w obecności Marszałek Sejmu Ewy Kopacz, która wykazała się zupełnym brakiem reakcji na takie poczynania. Kontrowersyjny poseł „Ruchu Palikota” znany jest również ze swoich wcześniejszych, nie mniej bulwersujących wypowiedzi, w których miedzy innymi kpił z osoby błogosławionego Jana Pawła II.

Celem powziętej interwencji jest zapobieżenie podobnym ekscesom w przyszłości, obrażającym nie tylko uczucia religijne, ale także przekraczającym wszelkie normy etyki, kultury i zachowania. Zachowania takie uwłaczają ponadto godności miejsca i dobremu imieniu Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej.

Poniżej prezentujemy pełny tekst pisma skierowanego na ręce Marszałek Sejmu RP Ewy Kopacz.

Biuro Poselskie
Posła na Sejm RP
Roberta Telusa
www.telusrobert.pl

10.01.2013 r.

3.4
Ocena: 3.4 (10 głosów)
Twoja ocena: Brak