Skip to main content

Robert Telus

Ziemia Opoczyńska... Jak nie kochać tej ziemi

piosenka w wykonaniu KGW z gminy Białaczów na podsumowaniu projektu "ocalić od zapomnienia" OSP Miedzna drewniana

movie: 
See video

Spotkanie z Jarosławem Kaczyńskim w Opocznie

0_01.jpg

Zapraszam wszystkich zainteresowanych w niedzielę - 21 kwietnia 2013, godz. 14.30 OPOCZNO , MDK ul. Biernackiego 4, na spotkanie z Prezesem PIS, Jarosławem Kaczyńskim. Omawiane będą sprawy ważne dla Polski.

"Anatomia upadku" w TV PULS

Anatomia upadku

Zapraszam na film Anity Gargas "ANATOMIA UPADKU"!
Dokument opisujący nieznane fakty dotyczące katastrofy smoleńskiej będzie można zobaczyć na antenie TV Puls już DZIŚ - w środę 30 stycznia - o godzinie 20:00 oraz w niedzielę 3 lutego o godz. 21:55.

Modlitwą złożyli hołd Powstańcom

rocznica powstania2.JPG

We wtorek 22 stycznia, równo 150 lat po wybuchu Powstania Styczniowego mieszkańcy Opoczna złożyli hołd wszystkim jego uczestnikom. Uroczystości organizowane przez posła Roberta Telusa, Starostwo Powiatowe, Urząd Miejski oraz Muzeum Regionalne w Opocznie rozpoczęły się Mszą Świętą w intencji Ojczyzny w kościele św. Bartłomieja z udziałem pocztów sztandarowych oraz delegacji urzędów, instytucji, szkół oraz kombatantów.

Opoczyńskie obchody 150. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego

powstanie styczniowe.jpg

Poseł na Sejm RP Robert Telus oraz „Prawo i Sprawiedliwość” zapraszają do wzięcia udziału w obchodach 150 rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego, które w najbliższych dniach odbędą się na terenie powiatu opoczyńskiego.
W niedzielę 20 stycznia w pięciu gminach naszego powiatu – Białaczów, Drzewica, Paradyż, Poświętne oraz Żarnów odprawione zostaną uroczyste Msze Święte w intencji Ojczyzny, po których nastąpi składanie wieńców i wiązanek w miejscach naznaczonych powstańczą walką 1863 roku.

Zdaniem posła - By żyło się... bezpieczniej

Przez Polskę przetacza się od jakiegoś czasu rządowa fala propagandowo-informacyjna na temat rzekomego programu poprawy bezpieczeństwa na polskich drogach. Owo bezpieczeństwo zapewnić nam mają masowo instalowane fotoradary, których zadaniem ma być zmuszenie kierowców do ograniczenia prędkości. Niestety stosunek wzrostu liczby fotoradarów do znaczącego zwiększenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym nie został jak dotychczas potwierdzony przez żadne wiarygodne dane. Nie o to jednak chodzi ekipie Donalda Tuska. W liberalnej polityce liczą się przecież tylko zyski.

Zespoły parlamentarne interweniują

Cztery zespoły parlamentarne (Parlamentarny Zespół Członków i Sympatyków Ruchu Światło-Życie, Akcji Katolickiej oraz Stowarzyszenia Rodzin Katolickich; Parlamentarny Zespół ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski; Parlamentarny Zespół na rzecz Katolickiej Nauki Społecznej oraz Parlamentarny Zespół na rzecz Ochrony Życia i Rodziny) wystosowały pisemną interwencję do Pani Ewy Kopacz – Marszałek Sejmu RP w sprawie skandalicznych wypowiedzi jednego z posłów Ruchu Palikota, obrażających uczucia religijne Polaków.

Zdaniem posła - Szczęśliwa rodzina

Podczas czwartkowej konferencji prasowej premier Donald Tusk powiedział, że rok 2013 będzie rokiem polskiej rodziny. Rodziny zadowolonej i uśmiechniętej, jak już po spotkaniu podkreślał rzecznik rządu Paweł Graś. Graficzną oprawę konferencji stanowił jednak wizerunek nie polskiej lecz… irlandzkiej rodziny. Niby to nic wielkiego, ale prawie automatycznie nasuwa się pytanie czy naprawdę zdjęcia szczęśliwej rodziny musimy szukać aż na Zielonej Wyspie? Czy w naszym kraju nie ma zdrowych, radosnych, żyjących pełnią życia rodzin? Dlaczego jest ich tak mało?

Szczęśliwego Nowego Roku!

nowy-rok-2013.jpg

Mamy już nowy, 2013 rok. Z tej okazji pragnę złożyć wszystkim serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności i Bożego błogosławieństwa. Niech w Nowym Roku nie zabraknie zdrowia, miłości i życzliwości. Życzę wreszcie realizacji wszystkich planów i zamierzeń, tak w życiu prywatnym jak i zawodowym. Szczęśliwego Nowego Roku!

Robert Telus
Poseł na Sejm RP

I Opoczyńskie Otwarte Spotkanie Wigilijne

P1090945.JPG

Pierwsze Opoczyńskie Spotkanie Wigilijne już za nami. W sobotę 22 grudnia w obecności Ordynariusza ks. Biskupa Henryka Tomasika, punktualnie o godzinie 15.00, przy dźwiękach kolędy "Cicha Noc" w wykonaniu chóru JPII z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego, rozpoczęła się wigilijna uroczystość. Szacownych gości oraz mieszkańców miasta przywitały Barbara Chomicz i Agata Andrzejewska, prowadzące tę uroczystość.

Subskrybuj zawartość