Skip to main content
portret użytkownika Admin
wanda.jpeg

„Wanda czeka na Legiony” to tytuł filmu dokumentalnego, którego premiera będzie miała miejsce na kanale TVP Historia w najbliższy wtorek (26.II.13) o godzinie 18. Zarówno tematyka tego tekstu jak i filmu dotyczy piotrkowskich tradycji legionowych i starań o utworzenia w willi „Wanda” Muzeum Legionów Polskich. Miejsce to było przecież w latach I wojny światowej jedynym w Polsce Głównym Biurem Werbunkowym Legionów Piłsudskiego.

Reżyser filmu Sławomir Koehler tak mówi o swoim filmie:
- Jest bardzo kolorowy, bardzo dużo w nim się dzieje, wiele obrazków, jak w teledysku. Ale fajnie się to ogląda…
Przypomnijmy, że prace nad filmem przebiegały błyskawicznie. W 19-20 grudnia ub. roku ekipa filmowa realizowała zdjęcia w Piotrkowie Trybunalskim, a już niespełna trzy tygodnie później film był gotowy do emisji. Bez problemu przebiegały prace w Piotrkowie, choć nie udało się spotkać ze wszystkimi rodzinami, które chciały pokazać pamiątki związane z Legionami Polskimi i przekazać zapamiętane relacje swoich przodków.

Premiera filmu odbędzie się we wtorek w cyklu „Polska i świat z historią w tle”, a już dwa dni później, w czwartek 28 lutego film nadany zostanie powtórnie, również na kanale TVP Historia i o godzinie 18.
Reżyser nie ma pojęcia, dlaczego w tak krótkim czasie film zostanie nadany powtórnie. Czuje pewien niedosyt, gdyż tak ciekawy temat mógłby być znacznie obszerniej zaprezentowany, ale dodaje:

- Dużo się w tym filmie dzieje, jednak widać dramat tego miejsca. Wszystko zostało powiedziane w nim jak potrzeba, może być nawet afera…

PR

3.5
Ocena: 3.5 (4 głosów)
Twoja ocena: Brak

Film; program edukacyjno-historyczno-promocyjny?

portret użytkownika Admin

Film; program edukacyjno-historyczno-promocyjny?, to należy przyznać, jest ważnym elementem na drodze do uratowania budynku i jego przyszłej funkcji. Gratuluję pomysłu, realizacji. Jeśli tylko pojawi się na niekomercyjnych platformach np. Yuo-tube to proszę dać nam znać bądź samemu włożyć na nasz portal. Niech misja filmu nie ulega zapomnieniu.

Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.