Skip to main content
portret użytkownika witold k
karetki.JPG

Może tym razem zatrzymasz się, obywatelu, mieszkańcu, członku lokalnej wspólnoty, podatniku darczyńco - nad swoim własnym interesem.

Wspólnota Mieszkaniowa przy Wysokiej 14 skutecznie zrealizowała nowy obiekt. Wcześniej; kilka „obiektów” doprowadziła do kasy.

Wśród całej masy nadprodukcji parlamentarnej – ustawowej, jest ta, która zasługuje na uwagę. Mowa o ustawowym powołaniu do życia Wspólnot Mieszkaniowych. Regulacje prawne (tak, to prawda) odbiegają od życia, ale i życie jest niereformowalne. Choć częste jeszcze postsowieckie myślenie i mentalność pasuje do prawnych uregulowań jak pięść do oka - to kierunek jest dobry.

Wspólnoty jako byty prawne funkcjonują w przeciwieństwie do Wspólnot i tu mamy problem. Nasz interaktywny obywatelski portal od dawna oddaje swoje zasoby w tym stosowne grupy tematyczne. Czas skorzystać z tej propozycji i podjąć zamkniętą debatę o tym wszystkim, co uwiera czy czego brakuje. Pisać (publicznie) – pokazywać to, co tego wymaga i co może poprzez masowe zaangażowanie podatników ulec zmianie, naprawie, modyfikacji tak prawnej jak i formalnej czy mentalnej, bo tu jest jeszcze dużo do zrobienia.

Warunkiem uczestnictwa w grupie tematycznej - uzyskaniem stosownych uprawnień, jest rejestracja na portalu.

witold k

24 marca 2015

3
Ocena: 3 (4 głosów)
Twoja ocena: Brak
Grupy robocze: