Skip to main content

Oczekiwania wobec Straży Miejskiej

portret użytkownika Jacek Łukasik
Dul.jpg

Na pewno nie życzę sobie (i zapewne większość Czytelników strony trybunalscy.pl) takiego działania jak wczoraj – kolejnych szykan wobec protestujących w słusznej sprawie. Wczoraj funkcjonariusze tej instytucji nałożyli mandat na Pana Sławomira – inicjatora ojcowskiego protestu w Piotrkowie pod pretekstem rzekomo złego zaparkowania samochodu. Zwracała jednak wrogość, a nie bezstronność z jaką powinni postępować. Dziwnym trafem panowie z tej samej instytucji nie potrafią właściwie zareagować tam gdzie trzeba.

Nie umieją poskromić choćby sprawców i uczestników pijackich burd w Parku Jana Pawła II. czy dresów puszczających agresywne psy samopas bez smyczy i bez kagańca. Raczej tutaj należałoby oczekiwać, ba wręcz domagać się interwencji z ich strony, a nie szykanowania ludzi prowadzących legalne protesty.

Nie świadczy to także najlepiej o kompetencjach i postawie ich zwierzchników, którzy zapomnieli, że to oni powinni być dla lokalnej społeczności, a nie odwrotnie. Straż Miejska jest utrzymywana na koszt podatników. Czy w związku z powyższymi faktami nie należałoby się zastanowić nad jej reorganizacją i restrukturyzacją od podstaw?

Jacek: http://terazmaskulizm.blog.onet.pl/

13 kwietnia 2015

4.833335
Ocena: 4.8 (6 głosów)
Twoja ocena: Brak

Cóż powiedzieć

portret użytkownika witold k
5

Cóż powiedzieć w komentarzu do jasno sprecyzowanych oczekiwań od policji municypalnej. Cóż ma powiedzieć współtwórca tej służy - niżej podpisany.

Może to:

 • że ambicje (byłych zomowców współtwórców PM) do przejęcia władzy nad Policją spełzły na niczym. Jest Policja i jest Straż Miejska.,
 • że dyskusja o tym czy likwidować SM czy też dociążyć Policję to temat zastępczy ponieważ obowiązki muszą być wykonywane,
 • że obywatelskie oczekiwanie od służb mundurowych np. we wskazanym przypadku; jest oczywiste i ważniejsze od uregulowań, oczekiwań lokalnych notabli, czy politycznej poprawności dokładnie odwrotnie proporcjonalnie do tego czego nie jesteśmy wstanie uporządkować administracyjne; czyli pijaków i srających zwierzaków...

  Tak jak strażnik nie widzi srającego pieska i jego pana np. 2x potem dane do internetu wraz ze zdjęciem, tak mógł nie widzieć stojącego na chodniku samochodu. Tu uwaga. Samochód to zapewne baza - centrum dowodzenia protestem. Może Strażnik poinformuje nas, dlaczego mandat przyłożył.

  Gdzie można znaleźć bieżący dziennik protestu.

  witold k

 • Opcje wyświetlania odpowiedzi

  Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.