Skip to main content

II tura podsumowanie

Szanowni Państwo.
Jesteśmy po II turze wyborów na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Cały dzień i większą część nocy (aż do chwili gdy tworzę ten wpis) spływały do mnie od Państwa informacje o jego przebiegu. Po zamknięciu lokali rozpoczęła się procedura liczenia głosów. Ze względu na przesuniętą cisze wyborczą żadne wyniki, sondaże nie mogły być prezentowane wcześniej niż o godz. 22:30.
Zanim zaprezentuję ustalony przez Ruch Kontroli Wyborów wynik w Piotrkowie Trybunalskim pragnę poruszyć kilka spraw z jakimi zetknąłem się w tę noc.

Niestety zdarzały się w piotrkowskich Obwodowych Komisjach Wyborczych pewne nieprawidłowości, które przekazane zostały do centrali RKW.
Ciekawymi przypadkami są:
- OKW nr 4 (Miejska Biblioteka Publiczna) - protokoły zostały schowane do wewnątrz budynku, aby je wystawić na widok publiczny dopiero rano!
- OKW nr 21 (Przedszkole Samorządowe nr 7 ul. Poprzeczna 7A) gdzie podobnie jak w I turze dostęp do protokołu utrudnia zamknięta furtka. Po jej sforsowaniu zobaczyć można dwie z trzech stron protokołu. Co się stało z pierwszą stroną? Dlaczego nie została wywieszona?

A teraz do meritum. Wyniki (na podstawie danych, które do mnie spłynęły) kształtują się następująco:
- Andrzej Duda 18 256 głosów (52.76%)
- Bronisław Komorowski 16 349 głosów (47.24%)

PS. W 15 spośród 41 OKW obecni byli mężowie zaufania.

4.6
Ocena: 4.6 (10 głosów)
Twoja ocena: Brak

Podziękowanie

5

Marcin wielkie podziękowania za włożone: pracę, czas, entuzjazm no i pieniądze w kontrolowanie tych wyborów. Pewnie nie wszyscy wiedzą ale szukałeś przed wyborami chętnych do komisji oraz mężów zaufania, choć kilka osób rzucało Ci kłody pod nogi i nie obyło się od złośliwości, a w dwie wyborcze noce pewnie nie spałeś bo zbierałeś protokoły z komisji w całym Piotrkowie i okolicach. Gdyby w PT było więcej takich jak TY może udało by się tu odbudować prawicę z prawdziwego zdarzenia. Wielkie dzięki dla całej Twojej Rodziny oraz bardzo wyrozumiałej i ślicznej Żony.
Mam nadzieję, że podziękuje WAM ktoś ważniejszy ode mnie bo taką postawę trzeba docenić.
Bóg Wam Zapłać-A

Marcin

portret użytkownika Piotr Korzeniowski

Zgadzam się. Marcin to jest super Gość!

dziękuję

5

Dziękuję za te ciepłe słowa, uważam jednak że na nie nie zasługuję. Nie zrobiłem nic nadzwyczajnego, co najważniejsze nie robiłem tego sam. Pomogło mi wiele osób za co im jeszcze raz dziękuję.

Piątka dla Marcina.

5

Potrzeba nam więcej tak oddanych prawych ludzi.Ale dzięki Bogu,że mamy Ciebie.

Klub Ronina dziękuje takim Osobom jak Marcin

portret użytkownika Piotr Korzeniowski

ku pamięci ..

Przeciwnikom kandydatów anty-systemowych polecam zwłaszcza 24 minute ... w której Pan Pallade udowadnia iż bez przepływu elektoratu Grzegorza Brauna, Mariana Kowalskiego, Mikke, Wilka i części Kukiza - wybory wygrałby BK ...
Wniosek dla wyborców PIS - nie warto atakować Monarchistów, Narodowców, Państwowców i Wolnorynkowców z prawej strony!
Świetny fragment przypada też na 1:15 gdzie mówi się o :"starych" działaczach PIS zrażających do siebie ludzi ...

Walka o uczciwe media

portret użytkownika Piotr Korzeniowski

Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.