Skip to main content

Wybory prezydenckie 2015

Prezydent Duda z Bożą opieką wychodzi cało

portret użytkownika Obserwator

Jak dokumentuje nagranie Pan Prezydent Andrzej Duda z Bożą opieką wychodzi cało ze zdarzenia drogowego. Dla wszystkich pasażerów samochodu szczęśliwie, bo w przydrożnym rowie zakończyła się jazda autem w którym na pełnej prędkości strzeliła opona.
Oto nagranie filmowe

Sprawa dla biura do spraw Polonii i Polaków za granicą.

portret użytkownika Józef Wieczorek

Sprawa otwarcia systemu akademickiego na Polonię akademicką
sprawą dla biura do spraw Polonii i Polaków za granicą.

W orędziu Prezydent RP Andrzej Duda przed Zgromadzeniem Narodowym 6 sierpnia 2015 r. powiedział ( http://www.prezydent.pl/aktualnosci/wypowiedzi-prezydenta-rp/wystapienia... ), że w ramach Kancelarii Prezydenta powstanie biuro do spraw Polonii i Polaków za granicą.

Zaproszenie na transmisję uroczystości zaprzysiężenia Prezydenta Andrzeja Dudy

portret użytkownika Bartłomiej Misiewicz
Duda.jpg

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy do wspólnego przeżywania uroczystości zaprzysiężenia na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej dr. Andrzeja Dudy w dniu 6 sierpnia 2015 r.

Spotykamy się o godz. 9:30 w Biurze Prawa i Sprawiedliwości w Piotrkowie Trybunalskim, przy ul. Słowackiego 20, gdzie razem będziemy śledzić transmisję z Warszawy z poszczególnych etapów przejmowania urzędu Prezydenta przez Andrzeja Dudę.

Do zobaczenia 6 sierpnia!

Bartłomiej Misiewicz
Pełnomocnik powiatowy
Prawa i Sprawiedliwości

II tura podsumowanie

portret użytkownika Ruch Kontroli Wyborów

Szanowni Państwo.
Jesteśmy po II turze wyborów na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Cały dzień i większą część nocy (aż do chwili gdy tworzę ten wpis) spływały do mnie od Państwa informacje o jego przebiegu. Po zamknięciu lokali rozpoczęła się procedura liczenia głosów. Ze względu na przesuniętą cisze wyborczą żadne wyniki, sondaże nie mogły być prezentowane wcześniej niż o godz. 22:30.
Zanim zaprezentuję ustalony przez Ruch Kontroli Wyborów wynik w Piotrkowie Trybunalskim pragnę poruszyć kilka spraw z jakimi zetknąłem się w tę noc.

Dwa światy czyli refleksje po debacie

portret użytkownika paweł
sumlinski_komorowski_okl.jpg

Obejrzałem właśnie debatę między kandydatami na prezydenta III RP, Andrzejem Dudą i Bronisławem Komorowskim. Gdyby ktoś nie wiedział, z debaty tej mógł - dzięki panu Dudzie - dowiedzieć się, że członkostwo Polski w UE to nasz "wielki sukces".

O Bronku raczej wspominać nie warto, bo jaki jest Bronek - każdy widzi, choć w debacie - owszem - brylował niczym jakiś wodzirej na przyjęciu weselnym we WSI Szymany, albo w innych Kiejkutach.

Czy zadawać to pytanie?

portret użytkownika witold k
mamipulacja.jpg

Po I debacie telewizyjnej Duda & Komorowski zrodziło mi się pytanie: Czy powinniśmy ustalać poziom manipulacji w życiu publicznym. Na ile manipulacja pełni funkcję swego rodzaju kagańca. Istnieją tematy tabu, tak bardzo niebezpieczne, że nikt ich nie dotyka. Zakres wspólnych granic - ciągle przywołuję... Tematy te są dowodem na naszą pozycję - skolonizowaną pozycję. Zwracam uwagę, że nawet opozycja ich nie dotyka poza czasem kampanii wyborczych. Każdy, zwłaszcza niewolnik potrzebuje satysfakcji ze swej wolności choćby ograniczonej.

Kulisy tworzenia nowej partii

portret użytkownika Maria L

Za plecami II tury wyborów powstaje nam kolejna partia córka UW następczyni PO więcej w podziemnej tv..
Proszę dzielić się tą wiedzą z innymi.

movie: 
See video
Subskrybuj zawartość