Skip to main content

Msza Święta Trydencka w PiotrkowieTrybunalskim

portret użytkownika Jacek Łukasik

Dzięki uprzejmości mojego kolegi Jacka - miałem dziś wieczorem możliwość, po raz pierwszy w moim życiu, uczestniczenia w Piotrkowie Tryb. we Mszy Świętej w rycie trydenckim.
Wrażenia? - Bardzo pozytywne. Chciałbym tą formę uczestniczenia we Mszy Św. polecić szczególnie ludziom młodym. Zaskoczyła mnie dynamika tej Eucharystii. Pomimo odprawiania Mszy po łacinie - bardzo łatwo wejść w liturgię i wspólnotę modlitwy. Zrozumiałem, że postawa kapłana 'tyłem do ludzi', nie oznacza braku szacunku dla nas. Kapłan w trakcie tej liturgii, staje się właśnie jednym z nas i staje się jednocześnie łącznikiem z tym co transcendentalne. Cała wspólnota skupia się przez to, na osobie Jezusa. Trydencka forma liturgii ma - odpowiadający mi - charakter adoracyjny i jest ukierunkowana na misterium spotkania się w trakcie jej trwania - Boga z człowiekiem. Konkludując - Było SUPER - polecam.
Dzięki Jacek

Dul Sławomir
Za: https://www.facebook.com/groups/962269583824629/971924989525755/?comment...

5
Ocena: 5 (6 głosów)
Twoja ocena: Brak

Z zaprzyjaźnionego portalu prokapitalizm.pl

portret użytkownika Piotr Korzeniowski

Do Inicjatorów i Organizatorów! Serdeczne BÓG zapłać za podjęcie trudów wznowienia Mszy Wszechczasów! Aby jednak nie popadać w pychę z tego JEDNORAZOWEGO SUKCESU kilka życzliwych uwag i rad na przyszłość! BO CHYBA będzie kontynuacja TRYDENCKICH MSZY ŚWIĘTYCH. 1. Proszę z rozwagą wybierać terminy, tak aby nie kolidowały z innymi religijnymi wydarzeniami – w Państwa przypadku była to Piesza Piotrkowska Pielgrzymka na Jasną Górę, przypuszczam, taką mam nadzieję, że wiele osób idących w tej pielgrzymce chętnie uczestniczyłoby w Trydenckiej Mszy Świętej. W sobotę na Mszy było około 80 wiernych, z czego połowa to nie Piotrkowianie. 2. Przekonajcie księży posługujących w piotrkowskich kościołach, aby byli chociaż obecni na tych Mszach, dla przypomnienia starszym kapłanom i dla nauki młodszym. W sobotni wieczór oprócz ojca Ireneusza, jako spowiadającego i młodego bernardyńskiego kleryka nie było innych kapłanów. Zastanawiające, przykre, smutne i delikatnie ujmując zatrważające. 3. W przyszłości dopilnujcie, aby komunikaty o odprawianych Mszach w rycie Trydentu były umieszczane w gablotach informacyjnych poszczególnych kościołów i parafii; z tego co mi jest wiadomym takie ogłoszenia były dostarczone do każdej katolickiej świątyni w Piotrkowie, lecz nie były rozpowszechnione przez ich umieszczenie na kościelnych tablicach ogłoszeniowych, oprócz Kościoła oo. Bernardynów, jako Gospodarze umieścili je w klasztornych krużgankach; podobnie nie na każdej mszy i nie w każdym kościele były również ogłaszane z ambon przy parafialnych komunikatach informacje o Tej Mszy, to również Państwo powinniście dopilnować. Z życzliwości radzę, proszę się za te uwagi na mnie nie denerwować, gdyż mojej zasługi w Pierwszej po 40 latach przerwy w Piotrkowie odprawionej Mszy Trydenckiej nie ma i nie powinienem Państwa krytykować. Macie zasługę, co uwzględni Bóg na tamtym, lepszym świecie. Wybaczcie jeżeli tym wpisem kogoś uraziłem, proszę. Przepraszam! Mam nadzieję, że będziecie kontynuować pracę w przywracaniu TRADYCJI RZYMSKO-KATOLICKIEJ w Piotrkowie. Szczęść Wam Boże w życiu codziennym i w dziele, żmudnym dziele odbudowy Tradycji na piotrkowskim ugorze, zwłaszcza, że Piotrków zawsze był dziwny i bardzo czerwony. Bóg z Wami, a Duch Święty niech Was oświeca, lecz nie PO masońsku, jak co poniektórych hierarchów K.Rz.-K.

Za: http://prokapitalizm.pl/powrot-tradycji-katolickiej-do-piotrkowa-po-pona...

Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.