Skip to main content

Czy to już ostatni oddech generała?

portret użytkownika witold k

Nie zdawałem sobie sprawy, że kpina z Zachodu, jaką generał zafundował w 1982 roku (powołanie wojskowych obozów internowania np. Czerwony Bór), ogłaszając powstanie Trybunału Konstytucyjnego - w 2015 okaże się tematem, powodem sporu.

Przypomnę, że aby nie narazić kolaborantów komunizmu np. Argentyny, która była zobowiązana do przestrzegania embarga, jakie USA założyły na Juntę Wojskową w Polsce, a tego nie robiła – dostarczała np. na FMG Piomę łożyska do taśmociągów - trzeba było użyć fortelu, a z Geremkiem ustalać, kogo wolno zamknąć, a komu trzeba wydać zgodę na biznes....

Generał uruchomił „demokratyzowanie PRL”, uruchamiając proces powołania TK. Bo to, że podobno antykomunistyczne PO czepia się ostatniej deski ratunku - TK to powód do satysfakcji. Dowód na to, że zakończenie politycznego bytu III RP - staje się koniecznością. Jeśli PiS po raz kolejny zdradzi - tym razem obywateli-podatników, nie kolegów od gorzałki w Magdalence - zamiast likwidacji będzie modyfikacja III RP, przekroczymy rubikon cierpliwości.

witold k

1 grudnia 2015

4
Ocena: 4 (8 głosów)
Twoja ocena: Brak