Skip to main content

Moje metapolityczne oczekiwania wobec Radia Piotrków

portret użytkownika Jacek Łukasik
strefa.png

Jak zasugerowałem w tytule, w ogóle w tym tekście nie poruszę kwestii politycznych, związanych z naszym regionalnym radiem. Przyznam się szczerze, że tego radia słucham wyjątkowo rzadko. O wiele częściej staję się członkiem szerokiego audytorium rozgłośni katolickich: Radia Maryja, Radia Jasna Góra, Radia Niepokalanów, Radia Plus, ale także tych słuchanych przez Internet: Radio Chrystusa Króla czy związanego z Bractwem Św. Piusa X Radia Św. Piusa X (swoją drogą bardzo lubię Radio Anioł Beskidów z Bielska Białej). Z radiów świeckich najczęściej słucham programu II (bardzo wysoko oceniam tę stację), a z rozgłośni regionalnych Radio Łódź i Radio Katowice.

Niestety, przed Radiem Piotrków jeszcze bardzo dużo pracy, zanim dotrze do poziomu tych w/w rozgłośni regionalnych. Dużo częściej oglądam i wyżej niż Radio Piotrków oceniam Telewizję Piotrków. Od Radia Piotrków odstraszała mnie dawniej nieproporcjonalna przewaga hałaśliwej muzyki. Przyznać jednak muszę, że ostatnio nastąpiła tu pewna poprawa. Wywoływało to u mnie oczywistą reakcję: przekręcenie gałki na inną częstotliwość lub wyłączenie radia. Brakuje poza tym Radiu Piotrków myślę większych ambicji promocji miasta, co z powodzeniem robi choćby Telewizja Piotrków. Czy szkodziłoby od czasu do czasu nadać audycję na temat zabytków lub innych ciekawych zakątków Piotrkowa, tak jak to robi Radio Łódź w odniesieniu do interesujących obiektów własnego miasta? Sądzę jednak, że w Piotrkowie nie brakuje miejsc ciekawszych niż w Łodzi.

Czy nie można byłoby niekiedy emitować audycji na temat wybitnych postaci historycznych pochodzących lub związanych z naszym miastem? A promocje wydarzeń kulturalnych w Piotrkowie? Telewizja Piotrków na tym ostatnim polu spisuje się świetnie. Wiem, że rozgłośnie w Łodzi i Katowicach są państwowe. Czy to ma jednak przekreślać możliwość brania dobrego przykładu z nich (w Radiu Łódź są nawet audycje na tematy naukowe – bardzo ciekawe)? Moją intencją nie jest jakiekolwiek dokopanie czy dokuczenie Radiu Piotrków, tylko opisanie moich impresji (wrażeń) i oczekiwań. Ps. Poza tym mam pytanie: czy wiadomości lokalne w weekendy muszą być ograniczane do ilości śladowych? (Przecież część ludzi słucha radia lokalnego głównie ze względu na te informacje).

Jacek: http://cenzurzenie.blog.onet.pl/

1 kwietnia 2016

5
Ocena: 5 (5 głosów)
Twoja ocena: Brak