Skip to main content
portret użytkownika witold k
michalrz.jpg

Michał Rżanek – to jeden z tych, którym służyłem, służę i których bronię. Kilka razy sygnalizowałem o tym, że noszę się z zamiarem wskazywania ludzi naznaczonych, których rzucono na głęboką wodę. Zwłaszcza z łapanki. Padło na Michała jako pierwszego.

Przesiedziałem z Michałem 4 lata przy jednym stole – tamten ogląd szacuję i umacniam w sobie, bo on pozwala mi rzucić się do gardła tym, którzy by…. Michała wskazał trójkąt może duet – nie znam szczegółów; Mroziński, Mystkowski, Komar. Mówiono o desancie piomowców. Tu trzeba zwrócić uwagę, że grupa (opozycja solidarnościowa) z jej centrum w DLP to w 99% ideowcy, a nie stratedzy od przejmowana (jak się czas nadarzy) tzw. władzy. To po latach pojawiła się maniutkomania i PROM. Wyszła bezpośrednio z luki, jaka powstała w czasie pomiędzy Okrągłym Stołem a Wyborami do Samorządu – pierwsza połowa 1990 roku. W 1994 już Maniutek nastał i pozamiatał. Kiedy dostanie Złotą Wieżę? Jaki to ciężki gatunek można zobaczyć na uroczystej Sali–Gali? Kogo tam nie ma, a być powinien? Co mamy na Sali: FP (forum piotrkowian) moi mili parafianie?

Bilans jest na Zero. Przyrodzony Michałowi brak szaleństwa – odwagi wyrównuje permanentna poniewierka, jaką Mu fundowano od początku po dziś. Jeśli miałem pretensję o brak radykalnych koniecznych ruchów i skonfrontowałem to z polskim piekiełkiem z drugiej strony korytarza - to popadałem w próżnię.

Napisałem do tej pory dwa wiersze – jeden z nich dedykowałem Michałowi Rżankowi. Tak. Michał Rżanek jest tym, który stawia Złotą Wieżę Trybunalską w pozycji do jej utrzymania. Kogo trzeba odznaczyć, aby przewietrzyć Salę Galową a 41? Laureatowi przywrócić wskazane w 1990 r. miejsce. Czy Michał tego chce?

witold k

28 września 2016

powiązane:
Złota Wieża Trybunalska

3.444445
Ocena: 3.4 (18 głosów)
Twoja ocena: Brak