Skip to main content

To oni głosowali za odebraniem Polsce funduszy…

portret użytkownika witold k

Takie zdjęcie ukazało się w internetach. To jak rozumiem element rzekomej rywalizacji w Polsce dwóch stron politycznego konfliktu. Nie! W Polsce nie ma konfliktu dwóch stron. W Polsce mamy rywalizację kilku koterii pragnących żołdów; możliwości umocowania na etach partyjnego aparatu, który całe lata służy w nadziei, że mu oddadzą - stokiem właśnie.

Zdjęcie pokazuje drugie, trzecie pokolenie utrwalaczy władzy ludowej. Rodzaj zagonienia się do narożnika tych, którzy na Zachodzie węszyli wolność, dobrobyt, niepodległość. Ich mentalny i praktyczny podział na wrogi Wschód i wolnościowy Zachód to klapa, do której trudno się przyznać.

Rzeczy bowiem mają się tak. Zdjęcie pokazuje współczesny sztab założycieli PRL i kilku pogubionych w swym antypisowskim zacietrzewieniu. Kiedyś opisałem cimoszolandię, o pożyczce ministranta Milera też wiele… Przypomnę; moskiewska pożyczka na uwłaszczenie aparatu w nowej rzeczywistości; To o permanentnej rywalizacji „Chamów” i „Żydów” rywalizacji, w której mowy nie było o jakiejś Polsce - w naszym rozumieniu.

Zdjęcie pokazuje prawowitych parobków rewolucji, która trwa… To nasza ignorancja, głupota przerzuciła ich do przyrodzonego - nadanego im miejsca. Nadzieje prysnęły...

Owa Nadzieja nasza i Zachodu została sprzedana nie tyle przez Geremka z Kiszczakiem a Kaczyńskich z PC. Nic nie zrobili aby do Komitetu przy Lechu Wałęsie stawiła się cała reprezentacja. Przypomnę słowa panów Zabłockiego, Nowickiego, Bendera. Potem to już zwalczanie swoich, rozstawianie po kątach – forma padaczki wynikła z problemu w sumieniu. Następnie zawłaszczenie pozycji tych, których zostawiło się… Docierałem, przez lokalnych ludzi PIS, z apelem o tym, że nie poniewiera się wnukiem Jędrzeja. Ochrona Życia to nie temat do asekuracji układania się pod bieżące potrzeby – mówiłem.

Nadzieja Zachodu to łase patrzenie na polskie rodziny, tradycję, religię. Wszystko to przepadło. Tli się w ruchach Schumana i papieskiej tradycji i obowiązku. Dzieje się podskórnie także i w biznesie.

Wyjazd związkowców z Solidarności do Luksemburga pokazuje szaleńcom antyszczepionkowcom (wątpiących w naturalne powstanie wirusa) gdzie oni powinni jechać... do siedziby WHO.

Mamy to szczęście, że Państwo jest zdrowe i pomijając tamte PRL-owskie zacietrzewia PRL w ostatecznym raporcie dobrze służył.

witold k

24 października 2021

4.6
Ocena: 4.6 (10 głosów)
Twoja ocena: Brak