Skip to main content
portret użytkownika witold k
krzyż

Myślę od tygodni jak zaznaczyć kolejny rok mojej działalności publicystycznej - czytaj politycznej.

O rozrabianiu na drobne Kościoła Powszechnego w Europie i na świecie wiemy; każdy to widzi i na swój sposób komentuje i dostosowuje się. Sam na zjawisko zwracam uwagę. Czas odnieść się na nowo.

Zatem.

„Wielka radość w domu Gucia…

Kościół Powszechny znany pod nickiem katolicki jest poza zasięgiem tych czy innych ideologii. Jednak; mają one istotny wpływ na kolejne w historii dostosowywanie się przekazu nauki Kościoła pod bieżące potrzeby świata wiernych. Widać to np. w nauce - w postępie naukowym w np. służbie zdrowia. To współcześnie widoczny obszar - ale np. atak masonerii (XVIII – XIX w) w spr. ciężkiej doli robotników - chłopów i alternatywa wychodząca z niemieckich kręgów katolickich. Trudno dziś wyobrazić sobie sytuacje ludzi pracy bez chrześcijańskich związków zawodowych i wielu formacji powstałych jako forma odreagowania ekspansji jak nazywają lewicowej. Lewica w istocie to oszukana ofiara losu… Sierota, którą musimy przygarnąć.

Czy współczesna lewica czytaj nakręceni anty katolicko u nas w Polsce - współczesne ofiary losu – propagandy polskojęzycznych środków masowego rażenia, wymagają troski – pomocy?… Nie!

Na tym polega wolność o której lewica brzęczy przy jednoczesnym jej odbieraniu człowiekowi. To nie jest sytuacja z poprzednich wieków – braku wolnego dostępu do wiedzy informacji, edukacji. Dziś nie ma sytuacji niepopełnienia grzechu z wyniku nieświadomości jego popełnienia.

Cóż zatem z tymi naszymi rodakami członkami rodzin, którzy poszli służyć szatanowi. Przypomnę. Wiedzą o tym, wyrzucili tę świadomość ze swoich głów - sumień. Owszem to tragiczne. Odpowiedzią jest nadzieja i modlitwa nasza, specjalnych zakonów kontemplacyjnych. Dostosowanie, przedstawienie dróg duszpasterskich tak żeby mogli wrócić - jeśli uznają że czas przeprosić Stwórcę, Absolut, Jezusa Chrystusa; wedle swej ułożonej świadomości a z pokornym wnętrzem…

Pomijam tutaj problem chrześcijaństwa jakoby członek kościoła - hierarcha (a za tym każdy świecki) był pod swoistym parasolem moralności etyki etc…. To błąd; swe współczesne pochodzenie ma w USA i pierwszej łapówce za niepublikowanie nieobyczajnych zachowań hierarchów - przypomnę wprowadzanie do seminarium ludzi o nieuregulowanej płciowości - w ramach komunistycznej akcji na Zachodzie.

witold k

9 stycznia 2022

5
Ocena: 5 (8 głosów)
Twoja ocena: Brak