Skip to main content
portret użytkownika witold k

Inspiracją do tych, poniżej umieszonych zdań jest wejście w nowy etap Kowalczyków po Maciosku – mój Wnuk przekroczył – uzyskał - dojrzałość obywatelską – 18 lat. No. My - z trochę bardziej zaawanasowanym peselem wiemy, że to dojrzale niemowlęctwo i o tym ten tekst. O niemowlęctwie ze starym peselem mającym toksyczny wpływ na młode pesele.

Maj jest najtrudniejszym miesiącem w ciągu roku. To z powodu Pierwszej Komunii Świętej - naszej polskiej młodej populacji. Jeśli wariactwo (...) dorosłych w ciągu roku z polityki, pracy, codziennego obrządku nafaszerowanego snobizmem (polskim zastaw się a postaw się) permanentnym opróżnianiem kieszeń naiwnych reklamożerców, ideologożerców, pożytecznych partyjniaków, – można przełknąć; mogę przełknąć. Odtrutką na to jest moja działalność publicystyczna. To!

Zjawisko; problem duszpasterski pokazujący się w okolicach Sakramentów w szczególności w jego masowej formie np. Pierwsza Komunia Święta jest czasem niemowlęctwa. Takich pierwszych godzin. Trudno zorientować się dlaczego z jakiego powodu dziecię płacze i płacze. Przewinięte, nakarmione i płacze. Co jest!

Może nie karmić, nie przewijać – nie dopuścić dziecka wariatki do Komunii… No nie. Nie można tego zrobić choć jest to rodzaj przepuszczania zapóźnionego ucznia (rodzica) do następnej klasy. Nic dobrego z tego nie ma.

Jak to ogarnąć.

Nie da się. To co się da, to zaufanie i przykład tych, których do tej pory pominąłem. Których gdzie indziej nazywam „Nieznanym działaczem” czy „IV Konspiracją”.

Gdzieś przeczytałem dlaczego Anioł Stróż idzie za człowiekiem a nie przed. Ano. Lepiej, czasem kopnąć człeka w tyłek niż ciągnąć go całe życie.

witold k

19 maja 2022

PS. Maciej; mocno trzymaj pałeczkę pokoleń - tak jak Tata, Mama, wujkowie, ciocie.

5
Ocena: 5 (11 głosów)
Twoja ocena: Brak