Skip to main content

Mam na imię Adam i jestem rolnikiem

portret użytkownika Admin

https://citizengo.org/pl/ot/213039-jestesmy-z-wami-rolnicy-i-hodowcy

Mam na imię Adam i jestem rolnikiem i hodowcą krów z Mazowsza. Dziś zwracam się do Was z prośbą, w związku z tragiczną sytuacją nie tylko moją, ale wspólną dla rolników z Polski i całej Unii.
Nasze gospodarstwa i nasze pola stały się miejscem walki o przetrwanie.
Niedawno wsiadłem na traktor i z moimi kolegami rolnikami, wziąłem udział w demonstracji, która zmieniła moje postrzeganie świata. To tam, wśród zgranych szeregów, poczułem coś więcej – jedność, siłę, determinację. Zrozumiałem, że teraz musimy działać, nim będzie za późno.
Zastanawiacie się, czemu podjęliśmy walkę? Życie polskiej wsi jest zagrożone nie tylko przez rynek, ale przez “zieloną” politykę UE, która niesie ze sobą straszne skutki. Europejski Zielony Ład uderza w nas mocno. Do tego dochodzi napływ ukraińskich produktów, które zalewają rynek, obniżając ceny i wydając na nas wyrok: ciężko jest konkurować, trudno utrzymać gospodarstwo.
Weźcie pod uwagę mój przykład: ubiegłoroczny spadek cen mleka w skupie oznaczał dla mnie stratę około 200 000 PLN. A przecież ja mam ogromne koszty... Podobne historie rozgrywają się w całej Polsce. To kryzys, który dotyka nie tylko nas – rolników i hodowców.
Ale to nie tylko kwestia finansów. To także ludzkie dramaty. W Polsce niemal połowa wszystkich samobójstw jest popełniana przez mieszkańców wsi. To mówi wszystko o naszej o walce, która toczy się daleko od oczu społeczeństwa i od oczu polityków.
Latem 2023 odpoczywałem zaledwie dwa dni w górach z żoną. To był cały mój urlop. Na dłużej nigdy nie mogę nigdzie wyjechać z powodu tzw. obrządku i wielu innych codziennych obowiązków...
Martwię się też o moją przyszłą emeryturę. Chciałbym również zapewnić dobrą przyszłość czwórce moich dzieci. Najstarsze dziecko już studiuje, a najmłodsze jest w przedszkolu...
Dlatego proszę Was o wsparcie. Podpisując petycję do Komisji Europejskiej, stajecie po stronie sprawiedliwości, po stronie przetrwania społeczności lokalnych, po stronie naszego, polskiego rolnictwa i tak naprawdę nas wszystkich.
Proszę, wesprzyj naszą walkę poprzez podpisanie i udostępnienie tej petycji skierowanej do Komisji Europejskiej. Razem stawmy czoła planom Unii Europejskiej, które zagrażają polskiemu rolnictwu!
Wasz podpis to nie tylko symbol, to ostatnia deska ratunku. To sygnał, że los rolnika, człowieka ziemi, nie jest Wam obojętny.
Może nie siedzicie za kierownicą traktora, może nie doicie krów o świcie, ale Wasze wsparcie łączy Was z nami, z ludźmi, którzy Was żywią i dbają o przyszłe pokolenia.
Przyłączcie się do nas. Podpiszcie i podajcie dalej tę petycję. Walczymy o sprawiedliwe warunki, o koniec polityk i importów, które zagrażają naszej egzystencji.
Dziękuję, że jesteście z nami. Wasze wsparcie dużo dla nas znaczy.
Z serca dziękuję,
Adam, dzięki uprzejmości pracowników CitizenGO
PS Będę wdzięczny, jeśli przekażesz mój list również swoim przyjaciołom i rodzinie, którzy również chętnie przyłączą się do naszej wspólnej walki przeciwko zielonym planom Komisji Europejskiej.
Poniżej poprzednia wiadomość od CitizenGO o tej petycji:
________________________________________

Polscy rolnicy i hodowcy są zagrożeni przez Zielony Ład
i Agendę 2030 UE.
Wzrost kosztów pcha wiele gospodarstw na skraj bankructwa.

Rolnicy i hodowcy krytykują nie tylko Zielony Ład UE, ale także nieuczciwą konkurencję z Ukrainy.

Zjednoczmy się w obronie tych, dzięki którym mamy co jeść!

Podpisz TERAZ apel do Komisji Europejskiej o rewizję polityki bezcłowego importu,
zakończenie nieuczciwej konkurencji
i wsparcie dla naszego rolnictwa!
PROSZĘ PODPISAĆ PETYCJĘ

Sz. P. witold kowalczyk,
Tysiące rolników i hodowców protestuje właśnie teraz w Polsce, na Węgrzech i w całej Europie przeciwko niebezpiecznym działaniom Komisji Europejskiej!
Teraz mamy możliwość i szansę wesprzeć naszych rolników i hodowców, podpisując petycję do Komisji Europejskiej, w której domagamy się uczciwej konkurencji i braku dodatkowych obciążeń dla naszych rolników ze strony Unii Europejskiej!
Naszą petycję kierujemy również do Janusza Wojciechowskiego, unijnego komisarza ds. rolnictwa i reprezentanta Polski w UE, który ma dbać o sprawy polskich rolników.
My wszyscy, na czele z naszymi rolnikami i hodowcami stoimy w obliczu ogromnego kryzysu!
Ostatnia decyzja Komisji Europejskiej, która pozwala na bezcłowy import ukraiński do UE przynajmniej do czerwca 2025 roku, wywołała szerokie zaniepokojenie i protesty.
Polityka Komisji prowadzi do nieuczciwej konkurencji dotyczącej produktów rolnych z Ukrainy, podważa stabilność ekonomiczną naszych rolników poprzez zalewanie naszych rynków tańszymi produktami, które nie są poddawane takim samym rygorystycznym standardom, jakich przestrzegają nasi lokalni rolnicy.
Na dodatek, polityka tzw. Zielonego Ładu Unii Europejskiej pod pretekstem transformacji gospodarek w kierunku neutralności klimatycznej, stwarza nowe zagrożenie dla rolnictwa.
• Ograniczenia w używaniu nawozów,
• wymogi przejścia na energię odnawialną
• i promowanie mniej intensywnych metod uprawy mogą znacząco zwiększyć koszty produkcji, zagrażając istnieniu wielu gospodarstw.
Szczerze mówiąc, polityki zielone UE, mające na celu promowanie tzw. zrównoważonego rozwoju, są całkowicie sprzeczne z ekonomicznymi realiami, z jakimi mierzą się rolnicy i pogłębiają ich problemy!
Przyłącz się do protestu polskich rolników i hodowców podpisując naszą petycję skierowaną do Komisji Europejskiej. Razem możemy wpłynąć na zmianę!
Poprzez tę petycję adresowaną do Komisji Europejskiej mamy możliwość wesprzeć polskich rolników i hodowców. Oni biją na alarm, zwracając uwagę, że wdrażane regulacje będą eskalować koszty działania, zagrażać przetrwaniu wielu gospodarstw i niszczyć tradycyjne rolnictwo.

Wspierajmy z zaangażowaniem naszych rolników i hodowców w ich proteście pamiętając o tym, że ich rola producentów żywności w naszym społeczeństwie jest niezastąpiona.

W Polsce, od 9 lutego, rolnicy rozpoczęli serię protestów, które objęły około 300 różnych lokalizacji w całym kraju, co wskazuje na ogromną skalę i determinację tego ruchu. Ich protesty będą trwały 30 dni. Te masowe mobilizacje, z tysiącami traktorów blokujących drogi i miasta, takie jak demonstracja w Poznaniu, gdzie aż 1000 traktorów zablokowało kluczowe arterie komunikacyjne, są potężnym sygnałem dla polityków i decydentów.
Węgierscy rolnicy również rozpoczęli protesty na granicy z Ukrainą, wysyłając jasny komunikat do Komisji Europejskiej mówiący o tym, że również sprzeciwiają się ukraińskiemu dumpingowi i polityce Zielonego Ładu UE.
Jesteśmy przekonani, że UE teraz, bardziej niż kiedykolwiek, musi zwrócić uwagę na te połączone głosy protestu i musi dostosować swoją politykę środowiskową do potrzeb sektora rolnego!
Ogłaszamy czerwony alarm! Dołącz do ruchu wspierającego polskich rolników i hodowców i podpisz naszą petycję JUŻ TERAZ!
Znajdujemy się w kluczowym momencie, gdy musimy stanąć przeciwko szkodliwym działaniom Komisji Europejskiej, aby chronić rolników i hodowców w Polsce!

Sytuacja jest krytyczna.
Teraz jest czas, by podjąć działanie.
Nie możemy stracić tej okazji!
Bruksela już ustąpiła w niektórych obszarach obawiając się, że protesty rolników mogą negatywnie wpłynąć na nadchodzące wybory do Parlamentu Europejskiego.
Stań w obronie polskich rolników: Podpisz naszą petycję już teraz, aby domagać się uczciwego handlu i ochrony lokalnego rolnictwa!
Dziękuję, że jesteście Państwo z nami i pomagacie ratować polskich rolników i hodowców!
Adam, dzięki uprzejmości pracowników CitizenGO
PS Po podpisaniu petycji, proszę, udostępnij ją swoim przyjaciołom, rodzinie i współpracownikom, aby szerzyć świadomość o problemach, z jakimi borykają się nasi rolnicy i hodowcy. Razem możemy im pomóc; razem możemy pomóc naszemu narodowi!
Więcej informacji:
Czego chcą rolnicy? Mapa online protestów
https://www.infor.pl/prawo/nowosci-prawne/6479405,czego-chca-rolnicy-map...
Piątkowska - Zboże z Ukrainy nadal dociera na rodzimy rynek
https://www.ppr.pl/wiadomosci/rolnicy-protestuja-w-slusznej-sprawie
Ukraiński portal: napływ ukraińskich towarów powoduje straty dla polskich rolników
https://www.wrp.pl/ukrainski-portal-naplyw-ukrainskich-towarow-powoduje-...
Rolnicy protestują nie tylko w Polsce. Jak wygląda sytuacja w Europie? Wyjaśniamy
https://www.pap.pl/aktualnosci/rolnicy-protestuja-nie-tylko-w-polsce-jak...
Janusz Wojciechowski zamienił PSL na PiS. Kim jest komisarz UE ds. rolnictwa?
https://wiadomosci.radiozet.pl/polska/polityka/janusz-wojciechowski-wiek...

Więcej informacji po angielsku:
Węgierscy i polscy rolnicy organizują protest na granicy z Ukrainą - Hungarian and Polish farmers stage protest on border with Ukraine
https://www.euronews.com/2024/02/09/hungarian-and-polish-farmers-stage-p...
Węgierscy rolnicy protestują przeciwko nieograniczonym importom z Ukrainy - Hungarian farmers protest over unlimited Ukrainian imports
https://abouthungary.hu/news-in-brief/hungarian-farmers-protest-over-unl...
Polski rolnicy rozpoczynają 30-dniową blokadę Ukrainy, przejmują ukraińskie zboże do kontroli - Polish farmers begin 30-day blockade of Ukraine, seize Ukrainian grain for inspection
https://rmx.news/article/polish-farmers-begin-30-day-blockade-of-ukraine...

22 lutego 2024

5
Ocena: 5 (2 głosów)
Twoja ocena: Brak

Można by rzec

portret użytkownika witold k
cytuję Piotr Korzeniowski

https://youtu.be/rwXq9WIjdxs?si=Nz2ESAPpBtAxRJHu

Można by rzec nie na darmo III Rzesza strzeże grobu swego Polaka Stefana Banderę.

Przypomnę. Prusy Południowe podpuszczały co większych (...). Tak jak i Judeopolonia i jej oficerowie prowadzący. A my... podzieleni. Jak walka to ze swoimi.

Nie ma żadnego ukraińskiego zboża rzepaków i innych malin. To produkcja międzynarodowej oligarchii i głupota kretyństwo ukraińskiego rzeczywiście nacjonalizmu. Rzeczywista pozycja tzw. władz państwowych nie tylko w Ukrainie wszędzie. Totalną głupotą skrajną nieodpowiedzialnością jest czepianie sie władz (administracji) Niemiec, Francji, Polski, Rosji, kogo kogokolwiek. To te same marionetki bite przez sowich ku uciesze prowadzących.

Biedota ukraińska pracuje w Polsce na czarno... w poniżeniu a delegowani na czas wojny pracownicy oligarchii zasiadają w drogich hotelach i czekają na powrót.

Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.