Skip to main content

Nie Suweren to polityczni szarlatani z prawa i lewa

portret użytkownika witold k

Przeganianie motłochów podawane jako służba społeczeństwu to raj dla hochsztaplerów.

Temat jaki poruszam pierwszy raz zobaczyłem wskazałem to akcja Junty Wojskowej. Pierwszy jej etap, etap montowania przez USA sankcji na PRL za wprowadzenie Stanu Wojennego. Jak pamiętamy sankcje upadły. Nie byly skuteczne bo np. komunistyczna Argentyna obeszła je przez Rumunię. Podawałem przykład piotrkowskiej Piomy.

Junta Wojskowa 100% wolnych od extremy mediów uruchomiła nagonkę na rzekomych złodziei z podziemia. Oszustów ect. Wszystko to weszło do umowy Stan Wojenny za Trybunał Kontytucyjny za wolność dla ustalonych więźniów. Zniknęli malwersanci związkowych pieniędzy. Liderzy podziemia z piwnicy Kiszczaka nie byli już poszukiwani.

Po 1985 pierwszych rozmowach założycieli PRL ustalono wspólnego wroga. Nie Kiszczak (od tej pory) a Wałęsa zionął nienawiścią na np. łódzką grupę później nazywają wedle politycznych potrzeb.

Obstrukcja extremy umociniala się w okolicach Komitetu przy LW, Okrągłym Stole. Magdalence. Ubecja już przejmowała frukty po PRL. Geremek zarządzał wejściem Zachodu na postsowiecki rynek. Olbrzymia malwersacja ojców założycieli IIIRP. Szło dobrze. Pojawił się Rydzyk. Nie przewidzeli tak jak konsekwencji zgody na święte obrazki na Stoczni. Ta nieprzewidywalność to zmora dla tych którzy ciągle mają problem z tym krajem nad Wisłą.

I tu jest meritum. Tutaj lokuję bon mot "kelnerzy z Magdalenki". Inicjatywa mająca przechytrzyć Jałtę, Judeopolonię, land w Eurokołchozie. Koszt. Zdrada, zachowawczość, okresowe schowanie przyrodzonego nam polskiego żywiołu. Kpina z ZChNu, umniejszanie katolickiej inteligencji, wsadzenie do jednego wora bezpieki i konspiracji z ducha nie lewicowego a umoczonego. Hurtowe potraktowanie rzeczywistego i potencjalnego braku zaufawania- intelektualne lenistwo. Robią to jak nazwałem szarlatani z lewa i prawa. Uwaga. Razem traktuję prowokatorów i ideowców. Tych podpuszczajacych do zakładania kolejnych i kolejnych np. Partii jak i tych nawiedzonych.

Obie strony zasadniczego problemu. Problemu z kim iść to parobki znaczonej mamony, politycznego uwiązania, niestety co madrzejszy na aucie. Przeszkadza. Tutaj wprowadzam pojęcie IV konspiracji, nieznanego działacza.

Do meritum

Do aresztowania księdza Olszewskiego pod politycznymi niemerytorycznymi powodami - wystarczyła "wolna stopa" przez prowokację pod celą, po PC-owskie oszołomstwo. Sprawa przepływu pieniędzy jakiej dokonywano pod nickiem solidarnej polski to doskonała okazja do ekonomicznej edukacji społeczeństwa postkomunistycznego. To czas przedstawiania tegoż przepływu z lat osiemdziesiątych i kolejnych. Przykład Telefoniki czy kupowania parobków na urząd stołecznego miasta.
Naprawdę są siebie warci Ci konkurenci do polskiego tortu. Pożyteczni...

Więcej niebawem

witold k

8 lipca 2024 Słoneczny Brzeg

5
Ocena: 5 (4 głosów)
Twoja ocena: Brak