Skip to main content

Piotrków Trybunalski: Złe warunki atmosferyczne... dla inicjatywy obywatelskiej

portret użytkownika witold k
Pilecki.jpg

Słowo Moderatora "Marszu Gwiaździstego dla Rotmistrza 2010"

2 czerwca w Piotrkowie odbył się Marsz Gwiaździsty dla Rotmistrza Pileckiego. Marsz za wiedzą organizatora (Prezydent Miasta) i w ramach piotrkowskiej akcji przybliżającej postać Rotmistrza, miał być elementem ubogacającym Spektakl pt. „Kilka Scen z życia Bohatera”. Takie były ustalenia z prezydentem miasta. Na kilka godzin przed Marszem i Spektaklem, poprosiłem prezydenta miasta, aby przed spektaklem podziękował Piotrkowianom, za podjęcie inicjatywy Marszów Rotmistrza Pileckiego.

Ku zdziwieniu wielu... okazało się, że Spektakl jest przeniesiony na inny termin ze względu na złe warunki atmosferyczne. Komunikat o takiej treści został przekazany do mediów, które, co oczywiste powieliły go swych newsach.

W tej sytuacji oczekiwana frekwencja znacząco spadała. Na godzinę 18, na Rynek Trybunalski, przybyło około 40 osób co, w tej sytuacji, należy uznać za sukces.. No cóż, z cichego promotora Marszu dla Rotmistrza, stałem się jego głównym prowodyrem i organizatorem.

Przemówiłem do zebranych. Przedstawiłem sytuację ze złymi warunkami atmosferycznymi dla naszej inicjatywy. Przypomniałem piotrkowskie dotychczasowe inicjatywy. Omówiłem działalność Fundacji Paradis Judaeorum i jej zasadniczej części „Marszów dla Rotmistrza”. Odśpiewaliśmy Hymn Narodowy i przeszliśmy do swobodnej rozmowy... oglądania Wystawy poświęconej Rotmistrzowi. Umówiliśmy się na 8 czerwca, nową datę wystawienia spektaklu naszej młodzieży.

witold k

2 czerwca 2010

Spotkanie przybyłych w Marszu Gwiaździstym

Powiązane:
Drodzy Przyjaciele Portalu Trybunalscy.pl
Marsz Gwiaździsty na Starówkę – 2 czerwca 2010
Przypomnijmy o Rotmistrzu

5
Ocena: 5 (1 głos)
Twoja ocena: Brak