Skip to main content

Słowo Moderatora

portret użytkownika witold k

O Marszu bez Marszu

herbPT.svg.png
w 122 rocznicę urodzin Witolda Pileckiego

z naszego archiwum przed "Słowem Moderatora na 2016"

Słowo Moderatora "Marszu Rotmistrza AD 2015"
portret użytkownika witold k

Nasz Generał jest Rotmistrzem

Pilecki.jpg

z naszego archiwum 2011

Nasz Generał jest Rotmistrzem

Mowa o żołnierzu II Rzeczypospolitej z przepiękną, przebogatą biografią, w której może odnaleźć się większość polskich patriotów i polskich rodzin na przestrzeni kilku pokoleń. Jeśli, mój Czytelniku, znasz tę postać pobieżnie, bądź nie znasz jej, przerwij czytanie mojej pisaniny. Zajrzyj do internetu. Na dziesiątkach stron poświęconych Pileckiemu przeczytaj Raport Witolda, obejrzyj film o Rotmistrzu i... wróć do mojej refleksji na temat naszego Generała, który jest Rotmistrzem.

portret użytkownika Piotrków - Pileckiemu

O naśladowaniu… Pileckiego

dsc7013podpis-1444859891.jpg

Piotrków Trybunalski – Pileckiemu AD 2015; akord zasadniczy - fundamentalny.

W dniu 13 października 2015 – współcześni: grono, rodzice i uczniowie byłego II Męskiego Gimnazjum i Liceum Towarzystwa Szkoły Średniej w Piotrkowie ( im.Tadeusza Kościuszki ) przy ulicy Pierackiego 1 za Patrona wzięli. Witolda Pileckiego

portret użytkownika witold k

Słowo Moderatora "Marszu Pileckiego 2014"

Są takie wydarzenia, uroczystości, takie postaci w których czy o których mówimy używając słów patetycznych. Używając tych słów, takich zwrotów, które stają się naturalną formą przekazu, w tym przypadku przekazu o osobie Witolda Pileckiego, sami siebie też uwznioślamy. Stajemy się ważniejsi, docenieni, zobowiązani. Chyba na chwilę...

Non possumus – nie możemy

portret użytkownika witold k
herbPT.svg.png

z naszego archiwum

Słowo "Moderatora Marszu 2013"

portret użytkownika witold k

Słowo Maderatora

Słowo Moderatora „Marszu Rotmistrza 2012”

Niewątpliwie, my Polacy obecnie, przeżywamy kolejny polski karnawał. Protestujemy, manifestujemy, dyskutujemy, tworzymy dobre i mniej dobre rzeczy. Nie wiemy, jaki przymiotnik – rzeczownik wyrazi – naznaczy obecny czas. Widzimy to... zbliża się przesilenie. Nie wiemy, co nam przyniesie. Mamy swoje nadzieje i możnych, na których nie mamy wpływu.

Zatem, potrzebujemy znaku, wzoru, na którym można się oprzeć, zachować zdrowy rozsądek. Takim wzorem do naśladowania jest Witold Pilecki.

portret użytkownika witold k

Słowo Moderatora "Marszu dla Rotmistrza 2011"

marsz.jpg

W krótkim słowie jako moderator marszu i przedstawiciel Ogólnopolskiej społecznej Akcji „Przypomnijmy o Rotmistrzu” cieszę się z tego, że każda obywatelska inicjatywa, a taką jest akcja "Przypomnijmy o Rotmistrzu" wpisuje się w potrzeby i oczekiwania polskiego żywiołu.

Polak, jak wiemy Pan, nie znosi prowadzania za rękę. Jeśli dać mu wolność, odwołać się do pochodzenia, patriotyzmu, wskazać wzór do naśladowania... potrafi góry przenosić, zrywać pęta niewoli, a najlepszych spośród siebie posyłać na szczyty i wiernie im służyć.

portret użytkownika witold k

Piotrków Trybunalski: Złe warunki atmosferyczne... dla inicjatywy obywatelskiej

Pilecki.jpg

Słowo Moderatora "Marszu Gwiaździstego dla Rotmistrza 2010"

2 czerwca w Piotrkowie odbył się Marsz Gwiaździsty dla Rotmistrza Pileckiego. Marsz za wiedzą organizatora (Prezydent Miasta) i w ramach piotrkowskiej akcji przybliżającej postać Rotmistrza, miał być elementem ubogacającym Spektakl pt. „Kilka Scen z życia Bohatera”. Takie były ustalenia z prezydentem miasta. Na kilka godzin przed Marszem i Spektaklem, poprosiłem prezydenta miasta, aby przed spektaklem podziękował Piotrkowianom, za podjęcie inicjatywy Marszów Rotmistrza Pileckiego.

Subskrybuj zawartość