Skip to main content

Nic się nie zmienia... nic

portret użytkownika witold k
herbPT.svg.png

w 2002 roku po pierwszych czterech latach, od mojego wycofania się... z chodzenia w mundurku i wyrażanych oczekiwaniach do powrotu, napisałem.

W każdej następnej propozycji kandydowania podobnie zabieram głos...

W 2010 kampania do Samorządu, jak zawsze, to handel twarzami i zawłaszczonymi osiągnięciami podatnika.

Zaprosiliśmy na nasz portal kandydatów, po to aby przedstawili siebie i to co i jak będą robić. Cienko to idzie. No cóż dopust.

witold k

12 listopada 2010

0
Nikt jeszcze nie ocenił tej publikacji. Bądź pierwszy
Twoja ocena: Brak
Grupy robocze:

zaprawdę wielu prawdę głosi i co z tego?

portret użytkownika Tadeusz Muszyński

Witam,

zaprawdę wielu prawdę głosi i co z tego? wielu dobrze żyje z głoszenia prawdy.

Wg mojego rozeznania w budżecie jest przewidziane 50 miliardów zł na korupcję i nikogo to nie boli. Totalny brak wiedzy. Dlaczego? Odpowiedź prosta: system edukacji.

W Singapurze zrozumiałem, że korupcja to sposób sprawowania władzy a społeczeństwo i moralność nic tu nie znaczą. W 1959r w Singapurze było błoto, drewno i korupcja. Zlikwidowali korupcję i mają Szwajcarię wschodu.

Jest wiek Azji, Azja to konfucjanizm. Bogacenie się jest zaletą, ale przyzwoitość powinna być przed zyskiem.

Poza Singapurem na pierwszych miejscach pod względem najniższego poziomu korupcji uplasowała się Nowa Zelandia i Dania, nasz sąsiad. Państwa te mają 9,4 w skali 10, a ile my mamy ? Oni to 1, 2,3 miejsce, nasze 41, poniżej kogo ? może to ktoś to napisze.

Nasza władza wie, że zlikwidowanie korupcji, wprowadzenie ładu i porządku w Polsce to góra sześć miesięcy. Potrzeba jedynie a może aż politycznej woli Premiera. Wszyscy mądrzy wiedzą, że JAWNOŚĆ ŻYCIA PUBLICZNEGO jest jedyną trucizną dla korupcji.

Tłumaczyłem to wielu Profesorom, doktorom itp. Nic do nikogo nie dociera, jesteśmy ukształtowani przez stalinowski sposób kształcenia i to jest tragiczne. Kiedyś jeden z najsłynniejszych, tzw. prawicowych dziennikarzy powiedział mi: ja żyję z monitorowania patologii. Po czasie zrozumiałem, że Pan redaktor robi wszystko aby miał z czego żyć.

Korupcji to przede wszystkim ustawiane przetargi i brak reakcji na patologie. Można powiedzieć to całość korupcji.

To może okazać się dziwne ale katastrofa smoleńska to też wynik korupcji i ja to mogę udowodnić. Kluczem do wiedzy na temat praprzyczyny tej katastrofy jest cel wizyty.

Sposób na wyeliminowanie większości korupcji jest prosty i wszystkim znany:

 a.. jawne, bezpłatne specyfikacje przetargowe
 b.. po zakończeniu przetargu, protokół z wybory jawny w internecie
 c.. wszystkie oferty uczestniczące w tym przetargu jawne w internecie
 d.. zawarta umowa jawna w internecie.
Bardzo ważnym jest odpowiedni termin na przygotowanie oferty. Technologia “przekrętu” jest prosta, wybrany wykonawca otrzymuje wcześniej specyfikację, uzgodnioną z nim i po oficjalnym ogłoszeniu jest często jedynym potrafiącym dotrzymać terminów.

Ustalanie jako jedynym kryterium wyboru, ceny, powoduje, że kupujemy często wyroby bezwartościowe lub małowartościowe, zaś krajowi producenci praktycznie nie mają szans.

Ustawa o ochronie danych osobowych nie zabrania publikacji jeżeli obie strony wyrażą zgodę i w specyfikacji winien być zapis iż w przetargu mogą brać udział tylko te firmy, które wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Tak funkcjonuje zdrowy świat.

Uważam, że opłaty za mieszkanie w 50 % są przeznaczane na korupcję, co nie znaczy, że bierze to administrator. Korupcja to szeroko rozumiane zagadnienie, zresztą praktycznie przez nikogo nie zrozumiałe.

Kto rozumie, że: JOW to jest lek na ład i porządek w gminach, przede wszystkim w gminach. W
gminach znamy doskonale swoich sąsiadów i wiemy, że ten się nadaje na radnego a ten nie.

Do Sejmu, Sejmu 200 osobowego, nikt o tym nie mówi powinna być ordynacja DWUMANDATOWE OKRĘGI WYBORCZE. To takie proste, konstytucja z 1935r.

Senat powinien być około 50 osobowy wg ordynacji proporcjonalnej.

Znalazłem kandydatkę na Prezydenta, wszyscy Ją znają i to bardzo pozytywnie, niestety nie wyraziła zgody. Oto program polskiego Prezydenta. Prezydent nie powinien rządzić, wg naszej konstytucji prezydent powinien zająć się narodem. Aby Pani Redaktor Jaworowicz nie kręciła "patriotycznych" horrorów.

Jako naród jesteśmy niczym potargana, brudna dziurawa chorągiew. Jesteśmy narodem wg Stalina. Wg mnie najbardziej patriotyczny naród w Europie to CZESI. Nie dali się rozstrzelać w czasie II wojny, nie dali się zburzyć, w socjalizmie przędli lepiej niż my teraz też.

PATRIOTYZM TO POPIERANIE SIĘ DANEGO NARODU NAWZAJEM.

CZŁOWIEK, KTÓRY DAŁ SIE ZABIĆ DZIAŁA NA ZŁE SWOJEMU NARODOWI.

Mądra część społeczeństwa nie uczestniczy w farsach pt. wybory. Należało by zapytać czy poprzednia kampania była na Prezydenta czy na Premiera. Wszyscy kandydaci chcą rządzić a żaden nie ma zamiaru zająć się społeczeństwem. Mało kto ma świadomość konstytucyjnej roli Prezydenta w Polsce. Namawianie ludzi do głosowania w imię realizacji haseł, bez jakiegoś programu jest amoralne.

Ludzie, którzy publikują to niestety najczęściej ludzie pozbawieni wiedzy, zresztą we wszystkich formacjach z wiedzą jest tragicznie. Nie na darmo nauka polska jest na dalekich peryferiach świata. Szanowne Profesorostwo przeważnie nie czyta nic bo się musi udzielać, życie rodzinne, rozrywkowe itp. a i dużo piszą. “Przeegzaminowałem” około 30 profesorów w tym pięcioro
z pierwszych stron gazet i żaden nie przeczytał nic z poniższego wykazu. Rozmawiałem z paru polskimi ekonomistami na temat opracowania nowych uwarunkowań makroekonomicznych na bazie przemyśleń Alana Greenspana, nikt nawet nie podjął dyskusji, samo słowo Nobel jawi się jak ugięcie czasoprzestrzeni, poza rozumieniem. To tak jak lekarze, nie leczą swoich bliskich wymawiając się moralnością, prawda jest prozaiczne, znają wartość swojej wiedzy.

Miejsca naszych uczelni w światowych rankingach odzwierciedlają naszą rzeczywistość, UJ jest w czwartej setce, UW jest w piątej setce, UŚl na pozycji 897, a wiele w drugim i trzecim tysiącu rankingu światowych uczelni. Mamy takie uczelnie bo mamy takich naukowców, którzy wykształcili takie społeczeństwo. Praktycznie nikt nie czyta nic, a jeżeli już czyta to szybko
i bez analizy, zrozumienia. Rozmawiałem kiedyś w urzędnikiem państwowym na wysokim stanowisku, historyk z wykształcenia i powiedział mi: czytałem “Stalina “ Edwarda Radzińskiego ale szybko i nic nie pamiętam, a książka ta jak żadna pokazuje technologię władzy radzieckiej, władzy, która z powodzeniem funkcjonuje obecnie w Polsce.

Niemcy i Rosjanie wymordowali polską inteligencję a Stalin stworzył nowy typ i typ ten ma się dobrze.

Aby wypowiadać się na tematy społeczne należy przede wszystkim koniecznie przeczytać:

"Towarzysze" R. Service

"Lenin" D. Wołkonowowa

"Stalin" E. Radzińskiego

"Historia Polski 1918 - 1945" Brzoza i Sowa

"Era zawirowań" Alan Greenspan

“Psychopaci są wśród nas” R. Hare

"Ponerologia polityczna" A. Łobaczewski

KTO PRZECZYTAŁ ? zapytam retorycznie.

Można przeczytać wiele innych ale powyższe stanowią podstawową, niezbędną dla zrozumienia podstawowych mechanizmów społecznych literaturę. Szczególnie ta ostatnia książka pokazuje mechanizmy działania polityki.

Z wyrazami szacunku Tadeusz Muszyński

Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.