Skip to main content

Na trzy miesiące przed Marszem Rotmistrza - XI List do Przyjaciół

portret użytkownika witold k
pilecki_lid.promo.jpg

z naszego archiwum

Jeśli jest jeszcze Piotrkowianin – mieszkaniec najszerzej rozumianej ziemi piotrkowskiej, który nie słyszał o Rotmistrzu Witoldzie Pileckim to proszę (czym prędzej) zapoznaj się z tym Narodowym Bohaterem, kandydatem na Ołtarze. W trącę, w tym miejscu, że nasze miasto Piotrków Trybunalski, w różnych formach, upamiętnia i przypomina Postać. Liczę, że pojawi się artykuł pokazujący dotychczasowe działania i osiągnięcia. Jeśli chodzi o nasz portal i związane z nim środowisko (ca 200 zarejestrowanych użytkowników i doskonałe statystyki odwiedzin). Jesteśmy uczestnikami ogólnopolskiej Akcji „Przypomnijmy o Rotmistrzu” i współpracujemy z Fundacją Paradis Judaeorum, którą kieruje pan Michał Tyrpa – krakus. Najważniejszym celem Fundacji i jej dzieł jest ustanowienie 25 maja europejskim Dniem Bohaterów Zmagań z Totalitaryzmem.

Ale... to tylko wstęp, do wywodu o naszej zawłaszczonej pracy, jak powiedzieć... polityki historyczno-kulturalno-patriotycznej, pod bieżące potrzeby miłościwie panujących. Dość przypomnieć te zawłaszczanie (pod personalne potrzeby) imprez finansowanych z publicznych pieniędzy. To teren nie wypowiedzianej wojny. Tu uwaga, to nie wojna PO i PiS jest głównym szkodliwym frontem, wojny polsko-polskiej. Jest nim wojenka lokalnych koterii. Dość o tem... każdy widzi.

Wspomniałem o gierkach na miejskim budżecie w dziale kultura. Nie lepiej jest w działach, kampania wyborcza, „polityka” – którą wskazał, generał Jaruzelski, – kto nie z nami ten przeciwko nam. Tu przypomnę, że III RP oparta jest na dwóch generałach Kiszczaku i Jaruzelskim. Pierwszy wsadzał zaufanych w faldy opozycji i nowej administracji, drugi wyjaśniał kto nasz o kto nie... To trudna codzienna rzeczywistość. Czas na zmiany...

Rzecz w tym, że postać Rotmistrza jest apolityczna - to trzeba uszanować i wielu może to uszanowanie pokazać w dniu 13 maja. Apolityczna w rozumieniu nie politycznym (Rotmistrz jest postacią polityczną i dlatego jest z Nim problem), a gierek: partyjnych, klubowych, stowarzyszeniowych, samorządowych ect., które powszechnie nazwane są polityką.

II Piotrowski „Marsz Rotmistrza”, może być (musi) okazją do stanięcia ponad... Postać jest tak wyjątkowa, że każdy (wstępnie rozgarnięty) bez problemu jest wstanie dać coś dla sprawy włączenia Ziemi Piotrkowskiej do ogólnopolskiej, w tym roku światowej Akcji „Marsz Rotmistrza 2011”

Piotrkowski „Marsz Rotmistrza” jak w roku poprzednim (2010) jest dodatkowym elementem ubogacającym inne ważne wydarzenia, jakie odbywają się u nas z okazji 110. rocznicy urodzin Witolda Pileckiego.

Przypominam, że uruchomiliśmy na naszym portalu grupę tematyczną „Marsz Rotmistrza 2011” w której to grupie, pracuje zespół przygotowujący Marsz. Zapraszamy do współrodacy... jest jej dużo. Potrzebujemy pomocy... najszerzej rozumianej.

Więcej niebawem... bieżące komunikaty dla członków grupy.

witold k - XI List do przyjaciół

20 lutego 2011

0
Nikt jeszcze nie ocenił tej publikacji. Bądź pierwszy
Twoja ocena: Brak