Skip to main content
marsz.jpg

W imieniu społeczności szkolnej Katolickiego Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich im. Jana Pawła II w Piotrkowie Tryb. serdecznie dziękuję za podjęcie tej jakże ważnej inicjatywy. To kolejne działanie, aby pokazać młodemu pokoleniu wzorzec postępowania, autorytet, człowieka godnego naśladowania, jakim był nieznany do tej pory Witold Pilecki.

Jako wspólnota szkolna próbowaliśmy włączyć się w obchody urodzin Rotmistrza. Na terenie szkoły zorganizowaliśmy okolicznościową gazetkę, poprowadzili lekcje wychowawcze, historii i wiedzy o społeczeństwie. Zaprosiliśmy również znamienitego gościa – historyka, Posła na Sejm RP, Pana Antoniego Macierewicza, który wygłosił wykład na temat życia, działalności, bohaterstwa i męczeńskiej śmierci Witolda Pileckiego. Braliśmy udział w spotkaniach dotyczących bohatera, organizowanych przez piotrkowskie wyższe uczelnie, a także wystawiliśmy reprezentację do konkursu historycznego pn. „Gloria Victis"!!! Życie i działalność rotmistrza Witolda Pileckiego”. Wreszcie włączyliśmy się w organizację marszu ku czci tego Wielkiego Bohatera Narodowego.

W dniu 13. maja br. przybyliśmy na Plac Zamkowy i Rynek Starego Miasta gremialnie, oczywiście z pocztem sztandarowym. Uczniowie naszych szkół pomagali w prowadzeniu marszu, nieśli transparenty, układali znicze na znaku w kształcie Polski Walczącej, pilnowali porządku… Całym sercem przeżywając tę uroczystość, z wielką powagą i zaangażowaniem wypełnili powierzone im zadanie…

Za swoją obywatelską postawę dostali pochwałę Dyrektora Szkoły.

Dyrektor Szkoły
Wiesława Olejnik

16 maja 2011

3.666665
Ocena: 3.7 (3 głosów)
Twoja ocena: Brak

Dziękujemy

portret użytkownika witold k

Młodzież - chłopcy z zespołu szkół SPSK pełnili ważną funkcję logistyczną. Ułożyli znak Polski Walczącej, pilnowali porządku w jego otoczeniu. Zabezpieczali teren Placu Zamkowego, poprowadzili Marsz.

witold k

Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.