Skip to main content

Magis znaczy mniej…

portret użytkownika witold k
MAGIS

Młodzi od Loyoli, u nas, w Piotrkowie Trybunalskim, (1.X.2016) świętowali X rocznicę piotrkowskiej wspólnoty najmłodszego ruchu religijnego.

Apostolstwo Modlitwy (1884r.) - wprost, Odnowa w Duchu Świętym (1967), Wspólnota Życia Chrześcijańskiego (1967) – mniej, od Jezuitów pochodzą i zasilają naszą świecką codzienność.

Za PRL po tym jak niejaki Kuroń próbował przeflancować jedyną na świecie formację harcerską (ZHP) - skauting na potrzeby okresu przed I WŚ do 1945, na powrót (1926-1939) - na czerwone harcerstwo w PRL-u, nasi duszpasterze za Ojcem Blachnickim ruchem oazowym (Ruch Światło Życie) polskiego ducha ratowali. Przenieśli go w czas, kiedy „Sokół”, „Strzelec” mógł wrócić do życia ZHR, czy ZHP wrócić do macierzy. ODŚ, WŻCh i wiele innych mogło pojawić się i w Polsce.

Dziś na przykładzie MAGIS-u możemy dostrzec nieugaszoną siłę trwania. Jak to było możliwe? Zawsze byli Ci, którzy stanowili przykład, podawali wzorzec, program i wskazywali drogę dochodzenia do celu.

Magis znaczy więcej na chwałę Pana, a tym samym mniej temu, który wymówił posłuszeństwo Panu. Młodego uchronić od wpływu złego. Starszemu dać szansę powrotu.

witold k

1 października 2016

5
Ocena: 5 (11 głosów)
Twoja ocena: Brak