Skip to main content

Pańskie objawienie: epifania sześciu króli

portret użytkownika witold k
kandydaci.jpg

Nie - żebym próbował ustalać sześć nazwisk nowo objaśnionej epifanii, w której robią misiewicze starego garnituru: Balcerowicz, Michnik, Cimoszewicz, Wałęsa... czy nowego garnituru: Petru, Kijowski, Rzepliński, Komorowski bądź Schetyna. Raczej - zatrzymałbym się - nad szczególnym chichotem historii.

Adam Michnik, tu przypomnę, dostał monopol na papier gazetowy w ramach wspólnego interesu „Chamów i Żydów” ogłupiania Goi. Wyszło, jak wyszło – sami się ogłupili. Produkt (jak to ładnie ktoś powiedział) TVN-o podobny zgarnia żniwo – to fakt – społeczne poparcie dla kolejnego bękarta nieprzebierających w środkach jest duże. Weszło pod strzechy. Przykro na to patrzeć. Fakt. Radość jednak niesie, że drugi garnitur zbłaźnił się już na starcie. Pierwszy ma do wyboru odciąć się od swoich teczkowych - albo z nimi popłynąć.

Orszak sześciu króli zdaje się poszedł nie tam, gdzie powinien. Zabłądził - nie znalazł. Co mamy z nimi zrobić? Jak ustrzec się ich złości - zemsty promotorów. Przypomnę: Jedziemy po linii jeszcze słabszej niż Edward i Wojciech.

witold k

6 stycznia - Objawienie Pańskie; AD 2017

4.333335
Ocena: 4.3 (6 głosów)
Twoja ocena: Brak