Skip to main content

Nadzwyczajne Sesje Rady Miasta w spr. powiatowo/powiatowej Służby Zdrowia

portret użytkownika witold k
herbPT.svg.png

Liczę na to, że ktoś u nas przedstawi problem z przemieszczaniem się Przychodni Zdrowia z Dmowskiego na Armii Krajowej. Wyjaśni, co jest na zapleczu tej sprawy. Patrząc zupełnie z boku rysuje się obraz jakiegoś kosmicznego komunizmu. My chcemy przychodzi tam, gdzie była i już…

Ostatnio to takie modne. Będą się kłócić, zwalczać w ogóle nie pamiętać o jasnym przekazie środowiska zawodowego, dopóki ktoś nie spróbuje ich ruszyć. Rwetes. Larum. Żadne argumenty. Nie chcę tu przywoływać obrońców tej czy innej rudery bądź zbędnej jednostki.

Zatem o co chodzi? Przy okazji: Proszę radnych opozycyjnych o przygotowanie na tę nadzwyczajną sesję Listu do Ustawodawcy i Ministra zdrowia w spr. odebrania ZUS-owi konta ZIP (zintegrowany informator pacjenta) i zrobienie z ZIP-u podstawowego miejsca składania dokumentacji medycznej całej służby zdrowia bez sztucznego jej dzielenia na publiczną i prywatną.

Postuluję nadać pacjentowi pierwsze uprawnienia do konta z obowiązkiem udostępniania go każdemu lekarzowi, pielęgniarce czy ratownikowi. Obecnie pacjent ma tyle dokumentacji, ilu lekarzy w danej jednostce chorobowej odwiedzi. Dokumentacja ta jest dostępna lekarzowi i jego nadzorcy, a nie pacjentowi. Zdaje się, że w tym miejscu znajdziemy oszczędności i troskę o zdrowie pacjenta.

witold k

8 lutego 2017

5
Ocena: 5 (11 głosów)
Twoja ocena: Brak