Skip to main content
portret użytkownika witold k
polska-flaga-stare.jpg

W dniu 1 września 2017 roku media odnotowały 200% wzrost szturmujących - chętnych do emerytury. Więcej. Podawali, że urzędnicy ZUS pobrali delegacje i w urzędach gmin czekali na spragnionych żołdu… od tego podłego ZUS-u. Mowa o powrocie do 60 i 65 lat jako wiekowej granicy uzyskania świadczenia emerytalnego.

Kompromitacja IV RP. Obraz bardzo przykry. Przypomnę. Zanim WSI-owe chłopaki przejęły kontrolę nad UW czytaj PO (przegonili Geremka), konkurencja ze styropianu przybierała kapitalistyczne garniturki. Dość szybko ustrój kapitalistyczny zastąpił układ kapitalistyczny. Zdzichy, Krzychy, Rychy - u nas Maniutki zapanowały.

„Prawica” – czas po posprzątaniu terenu z Prawicy – rozprawieniu się PC z własną konkurencją i przejęciu (zawłaszczeniu politycznej prawicy) ustroju kapitalistycznego, konserwatywnego - postanawiała obalić układ kapitalistyczny. To się udało. Po drodze jednak – bez zaplecza konserwatywnego – kapitalistycznego owa znakowana prawica, jak wcześniej PO, postawiła na uwłaszczenie już nie bezpieki a motłochu.

Dobili na wzór Jaruzelskiego Polskę – jej szansę na samodzielny (niekredytowany z zewnątrz) rozwój. Mowa o walce z rządem Tuska pod płaszczykiem wielkiej krzywdy w postaci próby ratowania finansów państwa, poprzez podniesienie wieku emerytalnego. Robiłem, co mogłem. Zwracałem uwagę na kretyństwo podobne do epoki Gierka & Jaruzelskiego i polityczną nieodpowiedzialność opozycji już w III RP. Widać było, że celem jest obalenie rządu PO, a nie władza.

Rozumiem i pochwalałem, pochwalam wreszcie podjęte formy uwłaszczania zwykłego podatnika. Nie mogło to być celem, a środkiem. Środkiem w edukacji do kapitalizmu jako ustroju. Można było podejmować sprawę ponownego zejścia z wiekiem emerytalnym, jednak nie w tej formie. Formie utrwalającej homo sovieticus. Skutek bowiem jest iście bolszewicki. Celem propagandy nie mógł być powrót do wcześniejszej manny występującej pod nazwą 500+ czy emerytura... jest więcej form rozwadniania pieniędzy – a transakcja wiązana. Biznes z podatnikiem.

Tracimy okazję wyjścia do przodu. Komisarze z Moskwy powędrowali do Brukseli. Niesamowita okazja do wygrania tej sytuacji, w której mogliśmy skoczyć do przodu. Pokazać szeregiem ruchów uwalniających potencjał. 500+ jako układ do odpracowania - zresztą, zejście z wiekiem emerytalnym też można wyjść w kierunku np. form wolontariatu tych emerytów, którym zdrowie i kondycja pozwala na dalszą służbę – odpracowania żołdu z ZUS.

Reasumując. PIS sam siebie przygniata własną polityczną nieodpowiedniością z czasów opozycji. Dziś wystawia się, jak PZPR z czasów wożenia Gierka do Francji z długopisem do podpisywania kolejnych lichwiarskich pożyczek.

Mam nadzieję, że tym razem jednak jesteśmy mądrzejsi. Spożytkujemy emerytalny potencjał choćby w wychowaniu wnuków, żeby dzieci mogły więcej pracować i odpoczywać. Ale... propagandę trzeba odwrócić o 180 stopni.

witold k

1 września 2017

5
Ocena: 5 (5 głosów)
Twoja ocena: Brak
Grupy robocze: