Skip to main content

Międzymorze w/g Stanisława Sędłaka

portret użytkownika Piotr Korzeniowski

Koncepcja Trójmorza jest nawiązaniem do polityki polskiej z okresu panowania dynastii Jagiellonów tzn. okresu największego znaczenia politycznego, militarnego gospodarczego Polski i harmonijnego ułożenia stosunków społeczno - religijnych wewnątrz ówczesnego państw Polskiego, co miało zdecydowanie najważniejsze znaczenie dla potęgi ówczesnego Państwa Polskiego.
Do koncepcji tej wracał Piłsudski niestety bez powodzenia
Obecnie do tej rozszerzonej koncepcji wrócił Prezydent Kaczyński ale mimo wszystko miał za małe wpływy i czas temu nie sprzyjał.
Koncepcja, która jest obecnie forsowana powstałe w Departamencie Obrony USA po inwazji Rosji na Ukrainę i jest w interesie zarówno Polski i USA oraz bezpieczeństwa światowego.
Problem w tym, żeby tego nie spartolić bo będzie to proces długi i żmudny, w efekcie którego Polska w współpracy z USA ma zając miejsce Rosji jako filaru bezpieczeństwa nie tylko regionalnego. Warunek jeden, Polska ma zachować swoje tysiącletnie dziedzictwo w dziedzinie religii, wolności, kultury.
Co się tyczy Narodu Wybranego to według mojej teorii niech czekają na swojego "proroka" i będą ostatnim narodem nawróconym na chrześcijaństwo. Na razie dużo krzyczą, ponieważ nie znalazła się w Polsce dotychczas opcja, która by się skutecznie im przeciwstawiła. Jednak po wyborze K. Wojtyły na Papieża w głowach niektórych wiara w proroka się zaczyna załamywać, stąd wściekłość szczególnie amerykańskich Żydów na Polaków.
Jeszcze jedno teoria spiskowa w skali globalnej nie istnieje jest utopią i produktem chorej wyobraźni, ponieważ
1. Istnienie spisku rządzącego światem wyklucza istnienie Boga, a istota chrześcijaństwa polega właśnie na przywróceniu wiary w Boga i zorganizowania wyznawców chrześcijaństwo w organizację, o której jak mówi nauka ewangelii "Bramy piekielne go nie zwyciężą to właśnie chrześcijaństwo niszczy wszelkie systemy polityczne i ideologiczne od starożytnego Rzymu po komunizm.
2. Gdyby spiskowa teorie się sprawdzała to by komunizm wygrał z kapitalizmem a stało się dokładnie odwrotnie.
3. Pierwszą organizacją międzynarodową, która była posądzana o rządzenie światem byli Jezuici i tego nie ukrywali, że chcą nawrócić szczególnie kraje protestanckie na katolicyzm i podporządkować świat Papieżowi. Problem polegał na tym, że żadnego kraju na katolicyzm nie nawrócili tak jak swojej ideologii nie narzuciły światu takie organizacje podejrzewane o tworzenie teorii spiskowych jak masoni, iluminaci, żydzi, elity finansowe zachodnie, międzynarodówka socjalistyczna czy ostatnia demagogia Sorosa tzw teoria społeczeństwa otwartego i wszystko całe G............
Ale to nie znaczy, że na świecie nie istnieje zło, problem w tym, jak skutecznie z nim walczyć.
Mam swoją teorię na ten temat ale to jest problem na dłuższą filozoficzną dyskusję.

Stanisław Sędłak, Krasnystaw

5
Ocena: 5 (3 głosów)
Twoja ocena: Brak

Prezydent Lech Kaczyński

portret użytkownika Piotr Korzeniowski

"Obecnie do tej rozszerzonej koncepcji wrócił Prezydent Kaczyński ale mimo wszystko miał za małe wpływy i czas temu nie sprzyjał."
Tu się nie zgadzam, że Pan Prezydent nie miał możliwości manewru, ponieważ jest w Europie Mąż Stanu, który sobie świetnie radzi w każdej niesprzyjającej Jego Ojczyźnie sytuacji:
http://trybunalscy.pl/node/9984

Szczyt Trójmorza w Bukareszcie z dn.17/18.09.2018r

portret użytkownika Piotr Korzeniowski

Jaki był efekt konferencji w Bukareszcie z dni 17/18 września 2018 roku?
https://www.youtube.com/watch?v=c3l6PwwgiUc

Komentarze z portalu Telewizji Republika

portret użytkownika Piotr Korzeniowski

Tds Sbl
szczyt w rocznicę napaści żydokomuny ludobójczej na Polskę
Piotr Berecik
Chwalić Pana.
God bless Trójmorze.
Tds Sbl
ale przepustowość portów na gaz z USA to jakieś 3% tego co dostarcza Rosja, więc zastąpienie jest propagandowe przez najbliższe dziesięciolecia (aż wybuduje się wiele wielkich terminali).
Maciej Wierciński
wymiana z Niemcami to ca 25%, a nie 60%
SWAROZYC
Nie co nam przyniesie ale co morawiecki i duda w lektyce przyniesie ? MERKEL !
mess meg
Czy na tym szczycie międzymorza Merkel ma zawitać?
A nasi ją zaprosily mój boże to jakby szczura na bankiet zaprosić.
Rząd Morawieckiego to debille i banksterzy.
Gdzie jest Szydło wiem wiem była przaśna ale nasza!!!
https://www.youtube.com/watch?v=c3l6PwwgiUc

Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.