Skip to main content

Czy warto umierać za trójkę

portret użytkownika witold k
polska_flaga01.jpg

Rzecz jasna, że w ostrej dziecinadzie wyborczej, jej drugim etapie, który nadał pagera, jak nazywam wyrodnym dzieciom III RP, doszło do ostrego przesilenia dwóch stron. Żeby chociaż poszło o jakiś polityczny casus. Nie. Głupotę zdaje się przepitego jegomościa (symetryczny inaczej: "wszystko oprócz moczu to gówno"), któremu nie starcza, a jest okazja zarobić. Jeden ów przepocony produkt tylnymi drzwiami włożył na listę, a drugiego poniosło i go zdjął. Powinni obaj stanąć przed kamerą, przeprosić. Jest to potrzebny ważny brakujący element polskiej układanki.

Tak dla przypomnienia, a młodemu uświadomienia. Trójka - trzeci program polskiego radia to kolejny; dla przykładu w kulturze, propagandowy majstersztyk po "Matysiakowie", “Sami swoi”, "Czterech pancernych i pies"; w polityce, po Trybunale Konstytucyjnym, ordynacji proporcjonalnej, skuteczny wytrych do celów politycznych Polski, jako członka sowieckiej politycznej wspólnoty.

Dlaczego potrzebny ważny element wyżej wskazany? Polska kultura, w tym masowa, jest spoiwem podobnym do katolickiej wiary.

Trójka, dobrze się przyjęła i warta jest pozostania. Zwłaszcza, że dinozaury obiecują odejście.

 • PS. Swoją drogą nie myślałem, że mentalność PRL po obu stronach polskiego konfliktu nie jest w stanie poruszyć podstawę aparatu. Że jednak pisolandia to, choć to mentalna komuna (jak cała klasa polityczna) to jednak coś do nich dotarło. Niedawno wyzywali Budkę od Gomułki – podobny. A tu, co mamy… nie Gomułkę z Dziadów?

  Życie nie znosi próżni. Zaraz po incydencje zwracałem uwagę, że osoby będące na cmentarzu powinny wpłacić, same, najwyższy mandat. Co było? Nie wpłacili mandatów, maski założyli, dolali oliwy do ognia. Polityczne gówniarstwo anty pisowskie, jak za PRL rozrabia, licząc, że zemści się za obalenie ich dziadków z lat siedemdziesiątych. Oto mamy poziom politycznej rywalizacji... w bękarcie z Magdalenki w III RP.

  Uwaga. Psy zaraz po wyborach organizują (mądrzejsze od opozycji) gwiaździsty bieg pod siedzibę PiS. Protest solidarnościowy przeciw temu, że ludzie muszą nosić kagańce. -(Samoloty rozpylają środki antywirusowe globalnie na całej ziemi.)

  witold k

  18 maja 2020

 • 5
  Ocena: 5 (11 głosów)
  Twoja ocena: Brak