Skip to main content

Związek Weteranów Trzeciej Konspiracji w Piotrkowie Trybunalskim?

portret użytkownika witold k
herbPT.svg.png

XLIII List do Przyjaciół

Zwracam się, tym razem do koleżeństwa; w pierwszym rzędzie działaczy opozycji antykomunistycznej. Także do każdego kto poczuwa się w obowiązku świadczenia (na miarę możliwości) o ciągłości pokoleniowej w służbie politycznej małej i dużej Ojczyźnie Polsce.

Raczej nie trzeba uświadamiać potrzeby owej ciągłości i taka istnieje choćby w formach personalnych środowiskowych, rodzinnych. Jednak. Ewidentnie brakuje nam Piotrkowianom oficjalnego gniazda zaświadczającego, swoim formalnym istnieniem, takowej ciągłości w rozumieniu politycznym. Np. w formach uczestnictwa w wydarzeniach szeroko rozumianych. Mamy ewidentne oczekiwanie głosu starszyzny w bieżących czy perspektywicznych potrzebach, priorytetach etc.

Zabiegam o to od zawsze… Pokazałem, dałem nie jedną już domenę, płaszczyznę do zaistnienia takiej grupy.

Mam propozycję.

Wśród niezliczonej ilości stowarzyszeń, grup tematycznych funkcjonujących w Polsce jest ZWTK z Łodzi. Ideowość, polityczne cele są zbieżne z tym co z nimi robiliśmy; mowa także o przyszłej współpracy i o trosce o zachowaną dobrą pamięć.

Rozumiejąc, że wcześniej bądź później dostrzeżmy potrzebę formalnej współpracy i świadczenia jej na zewnątrz pokazywałem np. grupy tematyczne na trybunalscy.pl
Tak też postąpiłem tym razem i we wrześniu 2020 roku założyłem grupę „Związek Weteranów Trzeciej Konspiracji”

To nieformalny byt niezgłoszony do ZWTK w Łodzi. Poproszę o ocenę pomysłu i ewentualnego poparcia, jako warunku formalnego podjęcia pracy i zgłoszenia się do Kolegów - jako oddziału ZWTK w PT.

Jak zawsze. Miejscem pierwszej pracy, kontaktu niech będzie w zamkniętej części grupy tematycznej

witold k

6 maja 2022

4.6
Ocena: 4.6 (10 głosów)
Twoja ocena: Brak