Skip to main content

Polski katolicki holocaust

portret użytkownika witold k

Zapomnijmy na chwilę o Izraelu i jego oszołomstwie skrajnym szowinizmie. Zatrzymajmy się nad odbudową cmentarza wojennego w Longinówce.

Cytat z Grzegorz Lorka - posła z Jego poza konstytucyjnej działalności za którą dziękujemy. To odrębny temat pokazujący polityczną patologię - normę z PRL w III RP bękarcie z "Magdalenki".

Quote:

Jak zapadała decyzja o remoncie cmentarza nie wiedzieliśmy, że za chwilę rozpocznie się wojna na wschodzie, że usłyszymy o takich miejscowościach jak Bucza i Irpień. Tu w 1939 roku była Bucza i Irpień. Niemcy jak wchodzili do domów i rzucali granaty, nie patrzyli czy są tam żołnierze czy cywile. Mordowano wszystkich. Wypędzano z domów cywili, aby patrzyli jak mordują żołnierzy Wojska Polskiego. Żołnierzy krępowano sznurem, kładziono na ziemi a potem przejeżdżano po nich czołgiem. Bestialstwo było tak wielkie, że w Longinówce spalono żywcem cywili wraz z żołnierzami, dlatego tak dużo leży tutaj ofiar tej zbrodni niezidentyfikowanych. Niemcy do dziś nie zapłaciły za swoje zbrodnie. Trzeba pamiętać o takich miejscach. To właśnie cmentarze są miejscami gdzie spoczywają bohaterowie, gdzie jest nasza historia, gdzie trzeba przyprowadzać swoje dzieci.

Jeśli. Jeśli udać, że nie widzi się bestialsko zabitych cywilów (83 lata) jak i tych, którzy dla nadziei na wpływ na administrację PRL ZBoWiD to mozna zobaczyć światło tunelu?

Do rzeczy.

Kolejna trzecia w historii refleksja (zebranie trupów, zbudowanie Cmentarza, remont Cmentarza) nad sanacyjną nieodpowiedzialnością, niemieckim barbarzyństwem. PRL-owskim asekurowaniem niech będzie wskazaniem katolickiej - powszechnej pokorze w Nadziei. Rodzajem Całopalenia.

Tym zbuntowanym, że o Katyniu tyle a męczeństwie najmniejszych polskich Wsi to nic i nic. (Niemiec, Rosjanin, Ukrainiec spali żywcem ca 8000 wsi) Podam tutaj swoje słowo o Marszu dla Rotmistrza. Zawsze wskazywałem że Rotmistrz to przykład a nie jakiś jedyny fakt. To furtka a nie zamek.

witold k

14 listopada 2022

5
Ocena: 5 (8 głosów)
Twoja ocena: Brak