Skip to main content

By żyło się lepiej... wszystkim a nie tylko kolesiom

portret użytkownika witold k
nowy-rok2014.jpg

Kilka zdań na stary 2013 rok. Rok, który totalnie obnażył bękarta z ”Magdalenki” - wiadomo czemu nazwanego Trzecią Rzeczpospolitą.

Tytuł zamieszczonej refleksji, zdaje się nawiązywać do hasła jeszcze rządzącej Platformy Obywatelskiej, czytaj: platformy kolesiów. I to prawda. To, co obecna partia rządząca zafundowała nam nie mieści się w standardach byłej komuny: PRL-u. W PRL-u, po ujawnieniu lewej faktury za koncert wariatki na stadionie (WSI) w Warszawie, minister Mucha wyleciałaby z rządu i partii (starsi pamiętają). To niejedyny przykład folwarku, jaki nam urządzili współcześnie panujący… . Każdy widzi.

Mam pytanie o odpowiedzialność za kraj Prawa i Sprawiedliwości (PiS), który sam oddał władzę. (Pisałem wtedy: brat powinien zdymisjonować brata jednocześnie śrubę dokręcić). Liderzy wiedzieli kto szykuje się do polskiego tortu… Nie ma tu wytłumaczenia, że w zaistniałej ówcześnie sytuacji należało poddać się weryfikacji wyborczej. Wspomnę przy tym ordynację wyborczą promującą partyjne koterie i partyjną łobuzerkę w owym PiS, która doprowadziła do wyjścia liderów i kolejne rozdrobnienie sceny politycznej.

Czy przywołane w poprzednich akapitach problemy nie są powszechnie akceptowane? Tak są! III RP w praktyce nosi w sobie nazwę: Trzecia Rzeczpospolita Drobnych Cwaniaczków i Zaprzańców. Drobnych, bo łatwych do obnażenia intencji czy skutków. Przykro to napisać, ale nie przez służby państwa, a prywatnej firmy – infoafera na ten przykład.

By żyło się lepiej wszystkim a nie tylko kolesiom należy podjąć olbrzymi trud. Od samego dołu po szczyty państwowości i polityki. Na początek apeluję do:

 • Pana Banaszka aby oddał mandat Radnego, za pieniądze z prywatnej działalności lekarskiej zamówił projekt zmiany w ustawie samorządowej regulujący zaistniały problem.
 • Pana Błaszczyńskiego aby oddał mandat radnego i przeprosił za urządzony folwark.
 • Pana Chojniaka aby skutecznie oddzielił obowiązki zawodowe od prywatnej promocji samego siebie – jest tutaj spory postęp.
 • Pana, Pani „iksa” aby publicznie nie tylko w zaciszu najbliższych mówił o tym co myśli, jak działa i z kim.
 • Pana Kaczyńskiego aby zjednoczył polską Prawicę własnym kosztem, co uwiarygodni powstałą w ten sposób formację, a jemu samemu nada szacunku i mocną pozycję polityczną.
 • Pana Komorowskiego aby odgryzł karmiącą rękę stalinięć np. ujawniając raport z likwidacji WSI, bądź też życiorys teścia.
 • ...

  witold k

  Nowy 2014 rok

 • 4
  Ocena: 4 (4 głosów)
  Twoja ocena: Brak

  Kiedyś tam...

  portret użytkownika Piotr Korzeniowski
  5

  Kiedyś tam Burmistrz Kamienia Pomorskiego, Stefan Oleszczuk zrezygnował z pobierania pensji, wiele lat później Radny
  Z Piotrkowa Tryb., Paweł Załoga zadeklarował,
  że rezygnuje z diety radnego. Kiedy usłyszymy podobne słowa
  z ust włodarzy Piotrkowa ?

  Kiedyś tam

  portret użytkownika witold k
  cytuję Piotr Korzeniowski

  Kiedyś tam Burmistrz Kamienia Pomorskiego, Stefan Oleszczuk zrezygnował z pobierania pensji, wiele lat później Radny
  Z Piotrkowa Tryb., Paweł Załoga zadeklarował,
  że rezygnuje z diety radnego. Kiedy usłyszymy podobne słowa
  z ust włodarzy Piotrkowa ?

  Kiedyś tam Paweł Załoga sam sobie wynajął od Gminy (stracił mandat) lokal po czym kupił to ojciec. Brawo... super przykład. Cena za jaką lokal sobie sprzedał wiele wymowna. Zresztą to drobny (...) porównując z kolegami.

  Zgoda w połowie zły przykład...

  portret użytkownika Piotr Korzeniowski

  Czy postępek Pana Stefana Oleszczuka był również naganny ?
  Dociekliwym Czytelnikom polecam książkę ""Człowiek z Kamienia" wyd. ABA International sp. z o.o. Szczecin 1994

  Pytanie będzie wracać

  portret użytkownika witold k

  Konfiskata czy podatek. Zgadnie kto dlaczego nie ma w internecie prywatnych stron w których Kowalski podaje kwotę jaką pozyskał z tytułu np. ustrojowego zawirowania (gdzie) i kwotę jaką oddał (komu) w bezinteresownym wolontariacie. Wiemy przecież, że trzeba szkodę oddać z nawiązką...

  To samo dotyczy socjalu. Nie ma ani jednej piotrkowskiej rodziny, która publicznie zadeklarowała jak odda przywileje np. z tytułu programu Rodzina plus. Mało, parobki na urzędach, sobie przypisują darczyńcstwo.

  Jak to nie ma w internecie ... ?

  portret użytkownika Piotr Korzeniowski

  A to
  http://stefanoleszczuk.salon24.pl/
  http://forum.lubin.pl/printview.php?t=2513&start=0&sid=dbe96cb55d6241568...
  to pies.
  Były Burmistrz Kamienia Pomorskiego np. pieniądze, które zaoszczędził nie wypłacając dla siebie poborów przeznaczał na cele kulturalne takie jak sponsorowanie corocznego Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej
  http://www.kamienpomorski.pl/readarticle.php?article_id=31

  Opcje wyświetlania odpowiedzi

  Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.