Skip to main content

Zadośćuczynienie za internowanie

portret użytkownika witold k

To obecnie temat, który jest, bo powinien - obiektem publicznej debaty. Na wstępie jasno i kategorycznie trzeba stwierdzić, że Junta Wojskowa w 1981 roku wystąpiła przeciwko Obywatelom. Żaden Stan Wojenny. To była najzwyklejsza Junta Wojskowa.

A dlaczego:

 • Ano, dlatego, że znaczna część politycznej opozycji to goście, których się bano. To osobnicy, za którymi stali możni z późniejszego Eurokołchozu.
 • Dlatego, że już w 1981 roku wielu młodych komunistów było wyszkolonych i utytułowanych przez ośrodki, które wcześniej zadłużyły polską gospodarkę.
 • Towarzystwo, przy pomocy bezpieki liczyło na przechytrzenie wstrętnego kapitalizmu. Kapitalistami byli i mieli pozostać możni lokalnego komunizmu.
 • To się udało.

  Komentuję owe zadośćuczynienie, bo poczuwam się w obowiązki, bo jest kierowane do mnie zapytanie. Ustawodawca podejmujący temat, tak mi się wydaje, robi to ze względu na swego rodzaju kac moralny. Należy w tym miejscu przypomnieć jak komuna uwłaszczała się na: bankach, firmach, (wymowny jest tu PEFRON) koteryjnych układach... przejmowaniu rynku. Może kiedyś ktoś poda, na jaką kasę przerobili naród polski. Nie można w tym miejscu nie wspomnieć na porozumienie nazwane Okrągłym Stołem. Pozostał owy kac. Tysiące internowanych, skazanych... takich... jak ja. Tych jest najwięcej. Pewnie tym ostatnim też kiedyś ktoś coś rzuci.

  Widziałem jak moi koledzy wili się. Nie wiedzieli czy wystąpić o odszkodowane czy nie wystąpić. Byli tacy, których trzeba było wielokrotnie namawiać do złożenia stosownych dokumentów. Jaki % ustawowo określonych złożył, nie wiem?

  Reasumując. To kolejne spłacanie długów kosztem podatnika. Wpierw, żeby załatwić konkurenta do władzy, czołgi na obywateli posłali. Potem żeby się dogadać majątek podzielili. Obecnie resztki rzucają... jak (...).

  witold k www.kowalczyk.info.pl

  18 grudnia 2008

 • 0
  Nikt jeszcze nie ocenił tej publikacji. Bądź pierwszy
  Twoja ocena: Brak

  Nieporozumienie!

  portret użytkownika Piotr Korzeniowski

  Posiadam status pokrzywdzonego przez komunizm
  ale nigdy nie będę domagał się odszkodowania. To co robiłem kiedyś i robię również dziś, czyli staram sie uwolnić moją Ojczyznę od socjalizmu, nie ma ceny.
  Piotr Korzeniowski

  Opcje wyświetlania odpowiedzi

  Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.