Skip to main content

Męski Różaniec – czterdziesty trzeci, tym razem światowy

portret użytkownika witold k
rozaniec.gif

W sobotę (8 października) drugi raz uczestniczyłem w Męskim Różańcu w PT. Inicjatywę, dobrą porządnie przygotowywaną, wspieram w mowie, piśmie, modlitwie od zawsze. Od projektów realizowanych przez Forum Ruchów Katolickich, z lat osiemdziesiątych – dziewięćdziesiątych XX w do dziś, po tę światową inicjatywę męskiego różańca.

Widzę to samo zadanie jakie wtedy w DLP (duszpasterstwie ludzi pracy – majstersztyk ówczesnego Episkopatu). Mowa o wykorzystaniu autentyczniej religijności ludzi kościoła do służby publicznej, politycznej, społecznej – totalne zaniedbanie przez świeckich. W PT po opanowaniu Samorządu przez maniutkomanię wydarzyło się swoiste „barbarzyństwo”. Zawłaszczono religijność pod potrzeby rządzącej koterii; z pozycji ignoranta. Podobnie rzecz się ma z patriotyzmem na górze; tutaj też idzie nowe dobre…

Do meritum

Katolicyzm dzięki mądrości ówczesnego kościoła hierarchicznego – mowa o podziale Kościoła na Wschodni i Zachodni – ten, pozostały wprost przy Jezusie Chrystusie i jego Matce nazwano kościołem Powszechnym – katolickim. To Kościół Zachodni podąża za nowoczesnością, postępem dokładnie tak jak Syn człowieczy. Pozostawiam tutaj sprawę permanentnej debaty co do Ortodoksji – Matki przetrwania. To oddzielny temat nad którym pieczę trzyma Zbawiciel.

Przekaz kościoła powszechnego jest kapitalistyczny; czytaj służebny wobec tablic Mojżeszowych. Każdy wstępnie rozgarnięty powinien być z tego zadowolony. Nie jest. Bo; nasiąknął żydowskim cwaniactwem, ideologicznym szataństwem – Masoneria.

Dziadostwo przełknęłoby konkurencję kościoła powszechnego ale… nie jest w stanie znieść powiązania wprost do Ewangelii i do Syna człowieczego. Czego by nie wymyślili; to już było… wprawia w coraz większą frustrację. Przykład: demokratyczny to katolicki po prostu. Pomijam Całopalenie w imię Boże (Holocaust) przerobione na biznes.

Przykro. Ale jak krowie na granicy potrzeba przekazu dosłownego. Być uczciwy; kasuj bilet w autobusie. Powiedz córce, synowi że 500+ trzeba odpracować; oddać kolegom podatnikom w lepszej wtedy sytuacji… nie bierz węgla jak nie potrzebujesz etc.

witold k

9 października 2022

PS. słysząc przestarzałe formy zebrania się środowiska różańcowego zapraszam do założonej grupy tematycznej „Męski Różaniec w PT” i tagu dla chętnych publicystów i czytelników.

5
Ocena: 5 (10 głosów)
Twoja ocena: Brak
Grupy robocze: