Skip to main content
portret użytkownika Forum Ruchów Katolickich
portret użytkownika witold k

56. Publiczny Różaniec Męski

rozaniec.gif

No. Zebrałem się wreszcie. Uczestniczyłem, kolejny raz, w męskim różańcu, tym oryginalnym światowym pomyśle projekcie współczesnej reewangelizacji homo sapiens. Ideologiczne czołgi, nowego bezbożnego porządku przejechały już Zachód jadą po Europie wjechały do Rzeczy Pospolitej. Wjechały dzięki pożytecznym, gdzie indziej nazywam wyrodnym dzieciom III RP oraz zjawisku braku odwagi, czasu, małej wiary, asekuracji. Wspomnę, na początek kolejnej po różańcowej refleksji program mieszania w Europie światem muzułmańskim jako pomocnikiem w niszczeniu chrześcijaństwa i jego kościoła powszechnego.

portret użytkownika witold k

Męski Publiczny Różaniec w Piotrkowie Trybunalskim

rozaniec.gif

Tym razem; mowa o pięćdziesiątym pierwszym Męskim Różańcu w PT moim czwartym; chcę wskazać na autentyczność wspólnoty męskiego różańca. Rzecz wspaniała. Mamy, w naszym kraju, pełnię swobody organizowania się w tym cyklicznych akcji. Jest tego do wyboru do koloru. Ludziska za własne pieniądze, czas, zjeżdżają się, z chodzą się aby tworzyć, podtrzymywać więzi rozwijać się.

Do meritum.

portret użytkownika witold k

Publiczny… problem

Udajemy, że go nie widzimy, że go nie ma. Interpretujemy na własny użytek. Trwamy.
Mowa będzie o braku miejsca, formy swoistego współistnienia w PT - jak powiedział (ocenił stan) piotrkowski dziekan; autokefalia – to jak idzie o braku chęci do współrodacy grup z poszczególnych parafii w spr. inicjatyw wychodzących ponad środowisko, grupę, ideę w konkretnej parafii.


Ten plakat do nas nie dotarł w porę.

portret użytkownika witold k

Męski Różaniec – czterdziesty trzeci, tym razem światowy

rozaniec.gif

W sobotę (8 października) drugi raz uczestniczyłem w Męskim Różańcu w PT. Inicjatywę, dobrą porządnie przygotowywaną, wspieram w mowie, piśmie, modlitwie od zawsze. Od projektów realizowanych przez Forum Ruchów Katolickich, z lat osiemdziesiątych – dziewięćdziesiątych XX w do dziś, po tę światową inicjatywę męskiego różańca.

portret użytkownika Forum Ruchów Katolickich

Męski Publiczny Różaniec: ogólnoświatowy

08.10.2022 10:00
08.10.2022 12:00

Męski Publiczny Różaniec w październiku: w drugą sobotę miesiąca. Będzie to już 43. różaniec.

portret użytkownika witold k

Różaniec w wersji XL

rozaniec.gif

Po raz 40. piotrkowianie dali świadectwo swego chrześcijańskiego pochodzenia. Różaniec miejski męski to kolejna odsłona naszego pochodzenia, siły, nadziei.

Przypomina mi się nie wiem, nie znam autorstwa, słownego bon motu z narady u świetnego (świętego) Piotra na bramce życia.

Przepytuje św. Piotr świeżutką duszyczkę z jej życia. Zdumiony Piotr tuż przed przekierowaniem duszy, każe jej czekać i informuje Ojca Stworzyciela.

portret użytkownika Jacek Łukasik

Męski Różaniec Publiczny w Piotrkowie Trybunalskim czyli moje wielkie rozczarowanie

Na samym wstępie tego tekstu zaznaczam, że absolutnie nie zamierzam nikogo zniechęcać ani zachęcać do udziału w tym Różańcu. Podzielę się jedynie własnymi smutnymi wrażeniami.

Uczestniczyłem w tym Różańcu kilka razy i nie mogę oprzeć się wrażeniu, że feminizm (ba feminazim) i radykalna mizoandria wdarły się do wnętrza Kościoła. Niektóre rozważania tajemnic różańcowych czynią wręcz wrażenie manifestów feministycznnych. Bezwzględna gloryfikacja kobiet jedynie za płeć bez uwzględniania, jakie postawy sobą reprezentują. I czasem wręcz wrażenie deprecjonowania mężczyzn, ich wartości itp.

portret użytkownika Józef Wieczorek

Męski różaniec

movie: 
See video
portret użytkownika witold k

Męski Publiczny Różaniec ulicami Piotrkowa Trybunalskiego

04.01.2020 10:00
04.01.2020 12:00

W Piotrkowie Trybunalskim - tak jak w wielu miastach funkcjonuje oryginalna forma duszpasterskiej pracy świeckich. W obecnym czasie jest to bardzo ważna inicjatywa. Szkoda, że funkcjonuje z lekka w niszy. Tak zresztą jak cała katolicka religijność w naszym kraju. Pozwoliliśmy zepchnąć ją do zaścianka z różnych powodów, w różnym czasie: PRL, III RP. UE.

  • Za PRL - oprócz represji za religijność wierzący asekurowali ludzi w administracji z tego powodu, aby choć w niewielkim obszarze mogli wpływać na PRL,
  • 0
    Nikt jeszcze nie ocenił tej publikacji. Bądź pierwszy
    Twoja ocena: Brak
    Subskrybuj zawartość