Skip to main content
portret użytkownika witold k
herbPT.svg.png

Kolejne słowo na czas kampanii do Samorządu. Jak zawsze, po moim odejściu z Rady Miejskiej, skierowano do mnie zapytanie o zgodę na kandydowanie do RM. Zaliczyłem pewno pierwsze i ostatnie posiedzenie sztabu wyborczego. Można się pochlastać. Nikt z zebranych nie zaczepił sprawy kpiny z wyborów: ordynacji proporcjonalnej i podwójnej ilości kandydatów na listach. Wiem, może jeszcze nie czas, teraz ważne jest złapać 38 naiwnych, którzy myślą, że przejdą. Wiadomo, że na 8 mandatów należałoby liczyć. Nikt nie zaczepił o prawdziwą pozycję Samorządu w III RP, o to, że Samorząd (RM) to maszynka do głosowania i pole rywalizacji (Prezydent) koterii o kawałki mięsa rzucone jakby z pogardy przez tych w Brukseli... kiedyś Moskwy. Mowa o jednym z komitetów. Ile ich jest, a ile jeszcze powstanie... wszędzie ta sama mentalność i obowiązek.

Może jednak zawalczyć nie o 8 a 18 mandatów. Może powiedzieć: Wyborcy! Przepraszamy za te XX lat gierkowskiej propagandy sukcesu, za te głupie koalicje, za bezsensowną rywalizację po tzw. prawej stronie, za tych ziomków, szwagrów pochowanych w fałdach, a mało przydatnych.

Oprzeć ten projekt na dwóch silnych podstawach: na PiS (Prawo i Sprawiedliwość - jak nazywam papierowy łobuz, który skutecznie rozsiadł się w polskiej racji stanu) i samorządowym doświadczaniu PROM-u (Patriotyczny Ruch Ocielenia Maniutkomanii) - rozszerzony o wszystkich zainteresowanych, wiele razy wskazywałem taki zespół jako możliwy i konieczny.

Jeśli chodzi o totalną alienację wyborców – podatników, o ich bojkot wyborów, o ich rozczarowanie, o - że tak powiem, dożywotnich dieto-pożeraczy przy jednoczesnym braku jakiekolwiek aktywności: uchwałodawczej, politycznej, merytorycznej - potrzebna jest jasna deklaracja takiego wspólnego Sztabu Wyborczego z zapisami przed np. notariuszem. Określanie priorytetów ustrojowych kierowanych do Ustawodawcy. Lokalnych form współpracy wybiegających do przodu np. lokalne referenda.

Najważniejsze. Podziękowanie moskiewskiemu doktorowi. Pan Krzysztof Chojniak przejmuje obowiązki Sekretarza, na Prezydenta kierujemy p. Grzegorza Lorka, Przewodniczący RM ten, który uzyska największą ilość głosów.

witold k

17 lipca 2014

4.11111
Ocena: 4.1 (9 głosów)
Twoja ocena: Brak

Dobre podsumowanie, pozdrawiam i dziękuję

portret użytkownika Stanisław

Nie ma to jak od bardziej doświadczonego brać nauki. Dziękuję i pozdrawiam.

Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.