Skip to main content

Czy Kościół powinien używać pieniędzy z niewłaściwych źródeł? - abp Konrad Krajewski

Abp Konrad Krajewski, jałmużnik papieski, przysłuchując się konferencji biskupa Grzegorza Rysia na temat świętości, opowiedział zdarzenie mówiące o pieniądzach z niepewnego źródła, działalności charytatywnej Kościoła, nawróceniu i papieżu Franciszku.
Spotkanie odbyło się w ramach festiwalu Paradise in the City organizowanego przez wspólnotę Chemin Neuf i Archidiecezję Łódzką przy wsparciu Urzędu Miasta Łodzi.

movie: 
See video

Zapiski ks Jerzego

Polecamy, bo ciekawe nagranie na youtube.com
Spotkanie Krakowskiego Klubu Wtorkowego w Pubie Róg Brackiej i Reformackiej, ul. Reformacka 3 we wtorek, 26 kwietnia 2016 r.
„Zapiski ks. Jerzego”.
Gośćmi Klubu byli: ks. dr Antoni Poniński (uczestnik procesu toruńskiego i jego sprawozdawca w prasie katolickiej) i Piotr Jegliński (dyrektor wydawnictwa Editions Spotkania). Spotkanie prowadził Piotr Litka (dziennikarz, reporter, twórca filmów dokumentalnych).

movie: 
See video

Oblicze Jezusa - "Zniszczoną twarz"

Na Piotrkowskim misterium w stacji VI rozważaliśmy "Zniszczoną twarz"
Twarz jest zwierciadłem ducha. Im piękniejszy duch, tym szlachetniejsza twarz. Człowiek szlachetnego ducha nie potrzebuje maski - jemu wystarczy jedna twarz.
( czytaj dalej )

Komunikat TOZP

marsz.jpg

Zarząd Towarzystwa Oświatowego Ziemi Piotrkowskiej, na swym posiedzeniu w dn. 24 marca 2011, zajął się sprawą „Marszu Rotmistrza 2011”. Postanowił włączyć się w organizację Marszu (stosowna uchwała Zarządu). W praktyce podjął umowę z Organizatorem Marszu interaktywnym Portalem trybunalscy.pl z p. Witoldem Kowalczykiem na czele.

Życzenia Wielkanocne

Życzenia od Towarzystwa Oświatowego Ziemi Piotrkowskiej

Subskrybuj zawartość