Skip to main content

Katolickie Stowarzyszenie Energetyków live?

portret użytkownika witold k

XLII List do Przyjaciół

Warunki nigdy niespełnione, które spełnione być nie mogą. Rzecz nie tyczy tylko KSE - to nasza postsowiecka rzeczywistość... "maniutkomania"; jak nazywam lokalne okoliczności. Globalnie rzecz ujmując mamy zjawisko wycofania się rodzaj myślenia plemiennego. W tej sytuacji, przy ekspansji w Europie tzw. lewicy upadamy kulturowo ideowo... politycznie.

Notatka na potrzeby zebrania walnego KSE Zduńska Wola 2-5 września 2021.

Moja ideowa polityczna obecnie niepersonalna przynależność do KSE ma swe źródła w 1986 roku. W 2002 roku po moim (ca) drugim powrocie do struktury duszpasterstwa energetyków rozpocząłem pracę przy użyciu www.wspolnota-nazaret.pl.

Pomyliłem się serwis nigdy nie został przyjęty i nie służył do merytorycznej pracy środowiska. Pojawiające się już wcześniej - od lat, różnice w rozumieniu pracy społecznej, religijnej, politycznej z moimi współpracownikami z RE Piotrków pogłębiał się.
Świadom tego, że natura wyposażyła mnie w postawę wyprzedzającą czas o (ca) dwie dekady – służę sprawie z coraz większą świadomością mojej nieprzydatności w środowisku liderów.

Stan z roku na rok pogłębia się. W III RP ewidentnie odnotowuje sytuację ciężaru mojego cienia na moich współpracownikach. Ich trwanie na zajętych dzięki przełomowi pozycji i postawy trwania – elementy koterii biorą górę.

Sytuacje swego rodzaju nawiedzenia; pomylenia sprawy religijności z wymuszeniami pierwszeństwa wedle para religijnej koteryjności tu nie pomaga. Sprowadza nas do społecznej niszy – odrzucenia. Wpierw Nazaret teraz KSE to skrót myślowy do akcji pielgrzymkowej i zbędnej tutaj ciężkiej pracy w atmosferze PRL. Podświadomego oczekiwania przywilejów istny POP.

Przetestowałem to już w KSE. Przez wiele miesięcy nie doczekując się nr konta dla składek członkowskich postanowiłem przez kolejne miesiące wpłacać składkę członkowską na ogólne konto Nazaret. Zdawałem sobie sprawę z wynikającego problemu; jednak czyniłem to oczekując reakcji także jej rodzaju.

Kolejny raz, pełny kolejnych nadziei, znajdę się w nowej już statutowej KSE. Tu zwracam uwagę, że funkcjonuje kilka grup tematycznych dla Nazaret i KSE w www.trybunalscy.pl. Lata mijają nikt tego nie podejmuje; węgle mego rozumienia i realizowania w praktyce bez interaktywnych platform życie społeczne publiczne nie funkcjonuje. Koniec i kropka.

Reasumując. Ten kosmiczny skrót to naprędce wskazanie – świadomie nieupersonifikowanie – braku świadomości a poprzez to przyjęcia warunków, w których ja pracuje i których nie oddam. Rozumiem, ze nastanie czas pełnego przyjęcia jawności, interaktywność; jednak odpadam tyle lat to już nie pożyję.

Stoję i będę stać z boku dobre życząc i służąc na miarę możliwości.

witold k

Zduńska Wola 2 września 2021

4.8
Ocena: 4.8 (10 głosów)
Twoja ocena: Brak

Katolickie Stowarzyszenie Energetyków "Nazaret"

portret użytkownika Jacek Krawczyński
4

XLII List do Przyjaciół, sądzę że pytanie live? jest w pełni uzasadnione, czemu daję wyraz w moich mailach do członków Zarządu KSE Nazaret. Mam nadzieję, że jutro zaczynające się WZD, nie wiem jaka będzie frekwencja, pozwoli podjąć dialog. Liczę na Twoją obecność Witku. Wydrukuję tą Twoją notatkę i myślę, że powinna ona przyczynić się do ożywionej dyskusji, mama taką nadzieję. Dotychczasowy "marazm" w działaniu powinniśmy strać się zmienić. Wzorce mamy w działaniu Instytutu Myśli Schumana i olbrzymiej aktywności prof. Krysiaka i ludzi skupionych wokół niego. Sądzę, że stanie z boku, nie jest dobrym rozwiązaniem. Do spotkania o 20.00 na MS-Teams . JK

Tak

portret użytkownika witold k
cytuję Jacek Krawczyński

XLII List do Przyjaciół, sądzę że pytanie live? jest w pełni uzasadnione, czemu daję wyraz w moich mailach do członków Zarządu KSE Nazaret. Mam nadzieję, że jutro zaczynające się WZD, nie wiem jaka będzie frekwencja, pozwoli podjąć dialog. Liczę na Twoją obecność Witku. Wydrukuję tą Twoją notatkę i myślę, że powinna ona przyczynić się do ożywionej dyskusji, mama taką nadzieję. Dotychczasowy "marazm" w działaniu powinniśmy strać się zmienić. Wzorce mamy w działaniu Instytutu Myśli Schumana i olbrzymiej aktywności prof. Krysiaka i ludzi skupionych wokół niego. Sądzę, że stanie z boku, nie jest dobrym rozwiązaniem. Do spotkania o 20.00 na MS-Teams. JK

Tak to jest, że jednostki dźwigają więcej są przeciążone i dzięki termu całość; taka lekka się wydaje. Okazja żeby lekko pokazać się; Tych jest tyle samo ile pracoholików - Reszta widząc to zachowawczość stosuje.

Jacek odniósł się do Listu jako listu wprost skierowanego do KSE.

W pierwszym akapicie wskazałem, że opisana rzeczywistość dotyczy jak najszerszej części działalności społecznej, politycznej każdej. I to na naszym polskim polu jest złe.... A wykorzystywanie tej sytuacji przez "drobnych opróżniaczy rondelka" paraliżuje nas. W lukę tu powstałą wchodzi wróg. Kiedyś najeżdża kastrował mężczyzn, kobiety gwałcił. Dziś w głowach miesza...

Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.