Skip to main content

kristoff104

Propozycja

Powoli zbliża się charakterystyczna data, 28 marca, kiedy to nawiedzeni ekologiści organizują akcję pt. „Godzina dla Ziemi”. Akcja polega na zachęcaniu ludności, aby wieczorem na godzinę zrezygnować z wykorzystywania prądu. Chodzi o wyłączenie komputera, telewizora, a przede wszystkim – zgaszenie światła. Na ludności się nie kończy – do udziału zapraszane są także całe miejscowości, w tym i duże miasta, co kończy się tym, że np. niektóre wyłączają na tę nieszczęsną godzinę oświetlenie uliczne i np. oświetlenie urzędów czy zabytków.

Stanisław Sojczyński – nauczyciel, żołnierz, bohater

Stanisław Sojczyński.lata 30 -IPN.jpg

Stanisław Sojczyński, „Warszyc”, „Wojnar”, „Zbigniew”, to rzadki przykład człowieka, który nie tylko życie swoje poświęcił Ojczyźnie, ale wykazał się przy tym walecznością i licznymi talentami organizacyjnymi, to bohater, który walcząc zbrojnie z silniejszym przeciwnikiem, niejednokrotnie potrafił zwyciężać.

Przed wojną nauczyciel języka polskiego, działacz Związku Nauczycielstwa Polskiego. W czasie wojny obrońca ojczyzny, oficer Armii Krajowej, po wojnie twórca i przywódca Konspiracyjnego Wojska Polskiego.

Subskrybuj zawartość