Skip to main content

Różne...

portret użytkownika Aptekarz

Aptekarze - Wrogowie Nazistów i Komunistów

Otwarcie ostatniej apteki państwowej w Bełchatowie - 2 maja 1988 rok.

Aptekarze – Wrogowie Nazistów i Komunistów

Różaniec w intencji Polski

portret użytkownika Piotr Korzeniowski

Odmawiajmy codziennie różaniec w intencji zachęcenia Grzegorza Brauna do tworzenia w Polsce już teraz siły politycznej, która spowoduje, że staniemy się światową potęgą gospodarczą i moralną.
O sile "Różańca" niech zaświadczy ten wiersz nieznanego autora, który przesłał Przyjaciel z portalu "trybunalscy.pl" na moją skrzynkę e-pocztową.

PIĘKNY WIERSZ O RÓŻAŃCU Emotikon heart

W małej izdebce, tuż obok łóżka,
Z różańcem w ręku klęczy staruszka
Czemuż to babciu mówisz pacierze?
Bo ja w ich siłę naprawdę wierzę.

Wierzę, że te małe paciorki z dębiny

Polacy w Czechach

portret użytkownika Piotr M.

Nasi Rodacy zrzeszeni w Kole Polskiego Związku Kulturalno - Oświatowego w Karwinie Frysztacie rozpoczęli remont Domu Polskiego, którego stan techniczny był fatalny. Starają się gdzie mogą o wsparcie i dotacje. Byli u nich nasi posłowie ale jak na razie na obietnicach wsparcia się kończy...

Apeluję do wszystkich czytelników i sympatyków trybunalskich.pl, którzy są tak wyjątkowi jak ten portal: pomóżmy naszym Rodakom! Każdemu z nas lekko nie jest, ale może chociaż my, zwykli ludzie okażemy im trochę serca...

Więcej szczegółów o PZKO w Karwinie Frysztacie na http://www.pzkokarwina.cz/

Festiwal Inteligencji Finansowej

portret użytkownika Z sieci

Festiwal Inteligencji Finansowej
dodane dnia: 2012-12-05 przez: cmg02
Impreza Patronat BiałystokOnline.pl
Termin imprezy:
2012-12-10 - 2012-12-12
Festiwal Inteligencji Finansowej to ogólnopolski projekt realizowany przy największych polskich ośrodkach akademickich przez Studenckie Forum Business Centre Club. Jego celem jest udzielenie odpowiedzi na pytania, które często stawiają studenci: Co zrobić, by własne pasje

Rzeź bez kompromisów – czyli ostatecznie o aborcji

portret użytkownika Piotr Korzeniowski

Dzisiaj nie będzie wstępów, nie będzie estetycznych, retorycznych i literackich wstawek. Porozmawiamy otwartym tekstem. Ostatecznie sformułujemy stanowisko. Podzielimy się na my i oni.

Zacznijmy od tego, że musimy przyjąć pewien aksjomat. Albo dziecko nienarodzone jest tylko płodem — nie ma praw, jest przedmiotem i istotą żywą, ale zdaną na łaskę kobiety – albo, poczynając już od poczęcia, dziecko ma pełnię praw – prawo do życia.

Propozycja

Powoli zbliża się charakterystyczna data, 28 marca, kiedy to nawiedzeni ekologiści organizują akcję pt. „Godzina dla Ziemi”. Akcja polega na zachęcaniu ludności, aby wieczorem na godzinę zrezygnować z wykorzystywania prądu. Chodzi o wyłączenie komputera, telewizora, a przede wszystkim – zgaszenie światła. Na ludności się nie kończy – do udziału zapraszane są także całe miejscowości, w tym i duże miasta, co kończy się tym, że np. niektóre wyłączają na tę nieszczęsną godzinę oświetlenie uliczne i np. oświetlenie urzędów czy zabytków.

Rząd nie znajduje recepty na kryzys ...

portret użytkownika zbigniewziemba
giełdowy kryzys.jpg

Rząd nie zna recepty ale PRemier ciepło mówi o kryzysie. Nie ma wątpliwości, że już doświadczamy kryzysu finansowego. Złoty gwałtownie traci na wartości wobec innych walut a spłaty kredytów już zaczynają obywateli boleć. Słaby złoty skutkuje tym, że eksport jest bardziej opłacalny pod warunkiem, że konsumenci w innych krajach chcą kupować polskie produkty a z tym bywa różnie. Zupełnie błędna okazała się teza, przez lata lansowana przez prof. Grzegorza Kołodkę , że słaby złoty uczyni z Polski “gospodarczego tygrysa”.

Co się komu należy od rządu...

Rozmawiałem niedawno ze znajomą. Zeszło na tematy społeczne. Moja rozmówczyni stwierdziła, że w Polsce zaczyna szaleć coraz większa bieda i że sprawy idą w złym kierunku. Zakłady zwalniają pracowników, jest coraz mniej pieniędzy na pomoc społeczną, na zasiłki dla bezrobotnych, starsze pokolenie skazane jest na zagładę, a młodzież nie ma przed sobą żadnych perspektyw. Jako alternatywę podała przykład Niemiec, gdzie przeciętny bezrobotny za otrzymywany zasiłek jest w stanie opłacać niezłe mieszkanie, jechać na wczasy i jeszcze zapłacić słone alimenty.

Subskrybuj zawartość