Skip to main content

Jerzy Przystawa

Trzeba repatriować Polaków z Kazachstanu

portret użytkownika Z sieci

Zamieszki w Kazachstanie mogą przekształcić się, a właściwie mogą przez „wiadome siły” zostać przekształcone, w napięcia etniczne. Można spróbować muzułmanów, etnicznych Azjatów, napuścić na etnicznych Europejczyków – chrześcijan. Tak czasem rządy przekierowują napięcia społeczne przeciw władzy skierowane. Polacy stanowią tam jedną z liczniejszych grup etnicznych „tych obcych”. Kiedyś uważano ich za „swoich”, bo byli zesłańcami prześladowanymi przez wspólnego opresora – przez ruskich. Dziś sytuacja jest inna. Z Kazachstanu wyjechali już Rosjanie, Ukraińcy i Niemcy.

Robienie miejsca w Europie dla Arabów i islamu

portret użytkownika Z sieci

Europa popełnia hara-kiri, seppuku. Aborcja prawem człowieka. „Tęczowe związki”, podważanie tożsamości płciowej dzieci, zachęty do wczesnej inicjacji płciowej (zwłaszcza homoseksualnej). To są te znaki czasu. Liczba ludności białej, o tradycjach chrześcijańskich będzie w Europie maleć. A ludności muzułmańskiej będzie przybywać. Bo oni są odporni na te „postępowe” wariactwa. Społeczności białe będą się starzeć i zmniejszać liczebnie, a muzułmańskie – rosnąć w liczbę i w siłę.

5 rocznica śmierci prof. Jerzego Przystawy - zaproszenie na konferencję

04.11.2017
przystawa_j1_01.jpg

W sobotę, 4 listopada 2017 r., zapraszamy na Konferencję Ruchu JOW z okazji 5. rocznicy śmierci prof. Jerzego Przystawy. Spotkamy się we Wrocławiu w Centrum Historii Zajezdnia na ul. Grabiszyńskiej o godz. 11.30.

Ramowy Program Konferencji Ruchu JOW z okazji 5. rocznicy śmierci prof. Jerzego Przystawy:

"Reforma ustroju politycznego polskiego państwa. Jaka Konstytucja? Jaka ordynacja wyborcza? Jakie państwo? Jaka Polska?"
4 listopad 2017 r., godz. 11.30 – 15.00

Centrum Historii Zajezdnia, ul Grabiszyńska 184, Wrocław

Oświadczenie Ruchu JOW po referendum

portret użytkownika Admin
jow.jpg

W związku z wynikiem referendum, które odbyło się 6 września 2015, my, niżej podpisani uczestnicy Ruchu Obywatelskiego na rzecz Jednomandatowych Okręgów Wyborczych oświadczamy, co następuje.

Wspomnienie Mariana Jurczyka

portret użytkownika Z sieci
Jurczyk-Marian_0.jpg

W wieku 79 lat w Szczecinie zmarł Marian Jurczyk.

Marian Jurczyk to jeden z czołowych działaczy opozycji w okresie PRL, który podpisał w sierpniu 1980 r. porozumienie kończące strajk w Szczecinie - dzień wcześniej niż uczynił to w Gdańsku Lech Wałęsa.

Jak pisał w 2002 r. prof. Przystawa:

"Ciekawą i wartą zapamiętania sprawą jest fakt, że w Porozumieniach Gdańskich, które podpisywał Lech Wałęsa i które potem stały się obowiązujące dla całego Związku, zawarty był zapis, że Solidarność uznaje kierowniczą rolę partii komunistycznej.

Jerzy Przystawa nie żyje

portret użytkownika Admin

Uroczystości pogrzebowe śp. prof. Jerzego Przystawy odbędą się w sobotę, 10 listopada, we Wrocławiu. Ceremonia pożegnalna odbędzie się w kaplicy cmentarnej Parafii Świętej Rodziny we Wrocławiu, przy ulicy Smętnej o godz.12.30.
Poprzedzająca ceremonię msza święta w intencji śp. Jerzego Przystawy zostanie odprawiona w kościele pod wezwaniem Św. Maksymiliana Marii Kolbego przy ulicy Horbaczewskiego 20 o godzinie 10.00.

Ruch Obywatelski na rzecz JOW
www.jow.pl

Spotkanie Ruchu Obywatelskiego na rzecz JOW w Czeszowie koło Trzebnicy, 23 – 24 września 2012

portret użytkownika Admin
jow.jpg

Dzięki przychylności pana Bogdana Ludkowskiego w jego hotelu „Niezły Młyn” w Czeszowie zebrał się Zarząd Stowarzyszenia na rzecz Zmiany Systemu Wyborczego i około 20 aktywnych uczestników Ruchu www.JOW.pl z całej Polski, m.in. z Dąbrowy Górniczej, Koszalina, Krakowa, Lubina, Nysy, Poznania, Warszawy i Wrocławia.

Paweł Kukiz, zmielony i zbuntowany

portret użytkownika Admin

Powiedzieli: oto macie wreszcie swoje państwo, o jakim nawet Jan Kochanowski nie mógł marzyć! Spełnił się sen, marzenie milionów Polaków, sen, jaki im się śnił przez setki lat! Idźcie tylko i głosujcie, już nie trzeba krwi. Już nic nie trzeba, wszystko załatwione, Wielki Szeryf w Samo Południe, już za Was wszystko załatwił! On już wiedział najlepiej kogo wybrać: pokazał ich wszystkich na pięknych zdjęciach, zrobionych ręką Mistrza.

UważamRze Wildstein…

portret użytkownika Admin

Konsekwentne milczenie na temat tegorocznych wydarzeń w Rumunii przerwał wreszcie czołowy as prawicowego dziennikarstwa, Bronisław Wildstein, i w ostatnim (33 z 13 – 19 sierpnia) numerze „UważamRze”, poświęcił im długi tekst, zapowiedziany na okładce jako Zamach stanu w Rumunii. W artykule przedstawia nam autorską wizję tych wydarzeń, zgodną w zasadzie z obrazem, jaki od kilku miesięcy, prezentuje opinii międzynarodowej zawieszony prezydent Traian Basescu.

Sierpniowe wieści z Rumunii

portret użytkownika Admin

Najważniejsza instytucja w kraju, od której teraz wszystko zależy, 2 sierpnia udała się na zasłużony urlop, ogłaszając przedtem, że przesuwa termin, w jakim domaga się przedstawienia prawdziwych spisów wyborców z 12 września na 31 sierpnia. Ponieważ rząd postanowił dokonać ponownego spisu wyborców, więc Wysoki Trybunał zastrzegł się, iż nie interesują go nowe spisy: on chce wiedzieć ilu było uprawnionych do głosowania w dniu 29 lipca!

Subskrybuj zawartość