Skip to main content

Józef Wieczorek - blog

Pamięci Niezłomnego Kapłana ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego [1956-2024]

portret użytkownika Józef Wieczorek

Pamięci Niezłomnego Kapłana ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego [1956-2024]
https://fotoamicus.photo.blog/2024/01/10/pamieci-niezlomnego-kaplana-ks-...

Moje podsumowanie obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości na stronach Harvardu

portret użytkownika Józef Wieczorek

Zakończyły się kilkuletnie {2017-2022] obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości [https://www.prezydent.pl/aktualnosci/polityka-historyczna/100-rocznica-o...(link is external) choć droga Orawy, krainy niemal nieznanej i zapomnianej, do niepodległej Polski była dłuższa, bo dopiero 6 maja 1924 została podpisana została tzw. „umowa krakowska” („Protokoły Krakowskie”), czyli ostateczne porozumienie polsko-czeskie o przebiegu granicy państwowej na Orawie (było to ostatnie z uzgodnień granicznych odradzającej się Polski). Czteroletnie obchody 100.

W sprawie małopolskiej kurator oświaty Pani Barbary Nowak

portret użytkownika Józef Wieczorek

Kraków, 10 stycznia 2022r.

Minister Edukacji i Nauki

Szanowny Pan Profesor Przemysław Czarnek

W sprawie potępienia przez min. Adama Niedzielskiego

rzekomo stwierdzonych oznak „braku rozumu”

u małopolskiej kurator oświaty

Sprawozdanie z działalności pro publico bono w roku 2021

portret użytkownika Józef Wieczorek

Mimo pandemii covidowej, która i mnie dotknęła i na ok. miesiąc wyłączyła z działalności, wytworzonych materiałów, tak w domenie akademickiej, jak i patriotycznej, przybyło sporo.

Boże Narodzenie A.D. 2021

portret użytkownika Józef Wieczorek

Plagi konkursowe

portret użytkownika Józef Wieczorek

Zakończył się konkurs chopinowski. Nie milkną zachwyty nad jego poziomem i grą zwycięzcy, ale słyszalne są też głosy o pokrzywdzeniu kilku znakomitych pianistów. Tak na ogół jest w konkursach, które nigdy wszystkich nie zadowolą. Ale są też uwarunkowania strukturalne, mające wpływ na błędne/ niesprawiedliwe decyzje.

Trudno być obojętnym wobec Nagrody Nieobojętności

portret użytkownika Józef Wieczorek

Rok temu po wysłuchaniu na terenie KL Auschwitz wypowiedzi b. więźnia Mariana Turskiego napisałem tekst – Nie bądź obojętny ! – jedenaste przykazanie ? – https://blogjw.wordpress.com/2020/01/29/nie-badz-obojetny-jedenaste-przy... argumentując, że „nie ma potrzeby tworzenia kolejnego i to dopiero 11 przykazania, ale respektowanie przykazania największego i już istniejącego od czasów biblijnych, które brzmi – „Będziesz miłował Pana Boga swego, całym swoim sercem, całą swoją duszą, całym swoim umysłem i całą swoją mocą. Drugie jest to: Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego.

Plagi „jaruzelskie” w domenie akademickiej

portret użytkownika Józef Wieczorek

39 lat temu na terytorium całego kraju spadła plaga „jaruzelska” w postaci stanu wojennego, nie mniej dotkliwa od tegorocznej plagi koronawirusa. Wprowadzając stan wojenny, także w domenie akademickiej – o czym informacje w przestrzeni publicznej są nader skąpe – „zorganizowana grupa przestępcza o charakterze zbrojnym” przygotowała specjalny pakiet zniewolenia środowiska akademickiego.

Czy naprawienie nauki w 2021 r. będzie się odbywało pod batutą Marty Lempart?

portret użytkownika Józef Wieczorek
Polish Club Online.PNG

Strajk Kobiet w 2020 r. korzystał z podstaw naukowych zbrodniarki komunistycznej Dr. Heleny Wolińskiej.[https://blogjw.wordpress.com/2020/12/09/pandemiczne-sukcesy-polskich-naukowcow/].

Protestów świata akademickiego niemal nie było. Było wsparcie decydentów akademickich.[https://blogjw.wordpress.com/2020/10/27/reakcja-obywatela-na-apel-kolegium-rektorskiego-uj/]

Sprawozdanie obywatelskie z działalności pro publico bono w pandemicznym roku 2020

portret użytkownika Józef Wieczorek

[obywatela wyklętego z systemu uniwersyteckiego od czasu politycznych weryfikacji kadr epoki Jaruzelskiej]

Mimo pandemii trwającej niemal od samego początku roku prowadziłem nadal działalność pro publico bono, mimo długotrwałego wyklęcia mnie z przestrzeni publicznej a akademickiej przede wszystkim. Dzięki internetowi w XXI to wykluczenie nie jest jednak tak skuteczne jak miało być.

Wyspa szczęśliwości stanu wojennego

portret użytkownika Józef Wieczorek

13 grudnia minęła 39 rocznica wprowadzenia stanu wojennego na terytorium całego kraju. Po latach czytelnicy historii mogą mieć jednak wątpliwości, czy stan wojenny został wprowadzony także na uczelniach i czy spowodował jakiekolwiek dotkliwe skutki w domenie akademickiej. Dostępne w internecie historie uczelni na ogół pomijają tę datę, jakby nic istotnego w ich historii wtedy się nie wydarzyło.

W „Dziejach Uniwersytetu Jagiellońskiego”, wydanych w 2000 r. na 600 rocznicę odnowienia jagiellońskiej wszechnicy, nie ma nawet takiego terminu jak „stan wojenny”.

Dawid pokonał Goliata. Ringier Axel Springer przegrał w Sądzie Apelacyjnym.

portret użytkownika Józef Wieczorek

Przed Sądem Apelacyjnym w Krakowie zakończył się proces opozycjonisty antykomunistycznego Janusza Fatygi przeciwko potentatowi medialnemu Ringier Axel Springer o naruszenie dóbr osobistych, poprzez zobrazowanie go jako zbrodniarza komunistycznego na stronach „Faktu”. Ten fakt rozpoznałem w internecie 24 lutego 2017 r. i opisałem na swoim blogu oraz następnie w Kurierze WNET, w sierpniu 2019 r. [ Jak ‚Fakt” przerobił polskiego antykomunistę, na zbrodniarza komunistycznego]

Skandaliczna sprawa

Reakcja obywatela naszego kraju na Apel Kolegium Rektorskiego UJ

portret użytkownika Józef Wieczorek

Nie mogę jako Obywatel nie zareagować na: ‚Apel Kolegium Rektorskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego do Władz RP w sprawie wyroku Trybunału Konstytucyjnego’ z dnia 22 października 2020 r. wystosowany do:

Andrzej Duda – Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

Elżbieta Witek – Marszałek Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej

Tomasz Grodzki – Marszałek Senatu Rzeczypospolitej Polskiej

Mateusz Morawiecki – Prezes Rady Ministrów

i podpisany:

Kolegium Rektorskie Uniwersytetu Jagiellońskiego

w składzie:

Prof. dr hab. Jacek Popiel – Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego

Ringier Axel Springer abdykuje z potęgi na rzecz szarego obywatela?

portret użytkownika Józef Wieczorek

Zakończył się proces Janusza Fatygi z potęgą medialną Ringier Axel Springer, https://jwfotowideo.wordpress.com/2020/10/06/ringier-axel-springer-fakt-... którego „Fakt” przerobił na swoich stronach internetowych na zbrodniarza komunistycznego, gdy jako opozycjonista antykomunistyczny protestował przeciwko uniewinnieniu sądowemu zbrodniarzy komunistycznych.

Orientacja bonobiańska w pierwszych dniach sierpnia 2020 r.

portret użytkownika Józef Wieczorek

Sierpień wyróżnia się wśród polskich miesięcy wieloma wydarzeniami historycznymi dla naszej tożsamości.

UWAGA: Herod akademicki na froncie walki z nienawiścią

portret użytkownika Józef Wieczorek

Przestroga przed orientacją Komitetu Bioetyki przy PAN

Komitet Bioetyki przy Prezydium PAN w dnia 19 czerwca 2020 r. wystosował – ‚Apel w sprawie zwalczania mowy nienawiści i pogardy wobec osób identyfikujących się jako osoby homoseksualne, biseksualne lub transpłciowe’ , a to dlatego że „W ostatnich dniach, w związku z kampanią prezydencką, na temat osób należących do społeczności LGBT+ padło wiele krzywdzących słów.”

Skład Komitetu na kadencję 2019-2022 tworzy 34 naukowców, głównie profesorów z różnych ośrodków naukowych:

W kontekście sprawy profesury Andrzeja Zybertowicza

portret użytkownika Józef Wieczorek

Czemu naukowcy pomijają uwarunkowania systemowe

w krzywdzeniu naukowców ?

( w kontekście sprawy profesury Andrzeja Zybertowicza)

Stanowisko wyklętego

portret użytkownika Józef Wieczorek

Stanowisko wyklętego z systemu akademickiego wobec kosmicznej hipokryzji rektorów KRASP i RGSW

Badacz mowy nienawiści ma profesorski problem

portret użytkownika Józef Wieczorek

Pytanie:czy prezydent musi nadawać tytuł profesora ?

Polskie środowisko akademickie zostało ostatnio postawione w stan gotowości bojowej, a to z powodu zbyt długiego oczekiwania na podpis prezydencki pod nominacją profesorką jednego z młodych badaczy – specjalisty od mowy nienawiści i pogardy.

Reakcja na brak refleksji wobec pandemicznej klęski

portret użytkownika Józef Wieczorek
Klęska.jpg

Niedawno opublikowałem refleksyjny tekst o pandemii, w ujęciu wykraczającym poza zarazę koronawirusa, przypominając o wirusie komunizmu, pandemii bezmyślności i historykach, którzy są nieczuli na fakty i zamiast rozjaśniania, zaciemniają historię i pozostają nadal wybitnymi. [https://blogjw.wordpress.com/2020/04/18/refleksje-pandemiczne/ ].

Refleksje pandemiczne

portret użytkownika Józef Wieczorek
Klęska.jpg

W czasie pandemii mamy siedzieć w domu, co winno skłaniać do lektur i refleksji. Oby.

Ja sięgnąłem do książek Wiktora Suworowa, których mam kilka w mojej biblioteczce i w jednej z nich „Klęska” na str. 379 czytam to co mi przypomina moje pisanie, rzadko jednak czytane i dyskutowane......

Mam pytanie – ile w tym tekście trzeba zmienić aby napisać o naszych oficjalnych/etatowych historykach, niezdolnych mimo upływu lat do napisania historii np. najstarszej polskiej uczelni w czasach komunizmu i stanu wojennego, do tej pory nie wykrytych w jego dziejach ?

O konieczności doskonalenia DOSKONAŁYCH

portret użytkownika Józef Wieczorek

Św. Franciszek Salezy, patron dziennikarzy, w swej koncepcji doskonałości argumentował, że „doskonałość polega na zwalczaniu niedoskonałości”

przekonując „ niech nas nie niepokoją nasze niedoskonałości, bo nasza doskonałość polega na ich zwalczaniu; a nie możemy ich zwalczać, gdy ich nie widzimy, ani pokonać, gdy ich nie spotykamy”.

Objawienie zjawisk bezobjawowych

portret użytkownika Józef Wieczorek

Chyba wszyscy interesują się pandemią koronawirusa i dowiadują się, że zakażenie tym wirusem może przebiegać objawowo lub bezobjawowo. Aby zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa przechodzimy w stan przetrwalnikowy, który winien skłaniać do refleksji, choć nie zawsze tak jest.

Tym niemniej, może warto się skłonić do rozważań nad zjawiskami bezobjawowymi, których nie brakuje. Koronawirus nie jest wyjątkiem i bez problemu w cyberprzestrzeni można znaleźć przykłady, które to potwierdzają.

Życie w III RP wśród nadzwyczajnych kast w czasach zarazy – refleksje niezaraźliwe

portret użytkownika Józef Wieczorek

Żyjemy obecnie w czasie zarazy biologicznej jakiej na ziemiach polskich nie pamięta moje pokolenie, które żyło przez dziesiątki lat w czasach zarazy ideologicznej, najpierw czerwonej, a następnie tęczowej.

Życie w czasach zarazy skłania do refleksji nad marnością naszego żywota. Trudno jednak porównywać skutki zarazy biologicznej i ideologicznej, chociaż nie ma wątpliwości, że zejść śmiertelnych w wyniku panowania zarazy czerwonej było nieporównywalnie więcej, niż dotychczasowych zejść podczas zarazy wirusowej, a żadna kwarantanna nie dawała skutecznej obrony przed zarazą czerwoną.

Auschwitz nie spadł nam z nieba, komunizm też!

portret użytkownika Józef Wieczorek

Auschwitz nie spadł nam z nieba, komunizm też!

Tekst do rozważań na Ostatnią Niedzielę Karnawału

portret użytkownika Józef Wieczorek

Tekst do rozważań na Ostatnią Niedzielę Karnawału

To ostatni moment, aby się‚ popukać znacząco w głowę, w Środę Popielcową już tylko można głowę posypać popiołem

Kolejna kompromitacja [a właściwie dyskwalifikacja] profesora od doskonałości naukowej

„Ktokolwiek grosz publiczny do swego rozporządzenia odbiera, wydatek onegoż usprawiedliwić winien” – głosi historyczne motto NIK.

A co głosi profesor od doskonałości naukowej

Nie bądź obojętny ! – jedenaste przykazanie ?

portret użytkownika Józef Wieczorek

Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego. Nie ma innego przykazania większego od tych – Ewangelia Marka 12:29-31

Orła Wrona nie pokona ?

portret użytkownika Józef Wieczorek

Orła Wrona nie pokona ?

13 grudnia 1981 WRONa rozpostarła swoje skrzydła nad wyzwalającym się z niewoli krajem, którego symbolem jest Orzeł Biały. WRONa stanowiła wówczas zorganizowaną grupę przestępczą o charakterze zbrojnym, jak po latach określił warszawski Sąd Okręgowy w dniu 12 stycznia 2012 roku. W grudniową noc zorganizowała akcję ‚Jodła’, co jakoś tak proroczo przewidział Stefan kard. Wyszyński, Prymas Polski w „Zapiskach więziennych” – zapis z dnia 17 I 1954, niedziela: „Siadła wrona na czole wyniosłej jodły. Spojrzała władczo wokół i wydała okrzyk zwycięstwa. …”

TęczUJe zdobywają UJ [Uniwersytet Jagielloński]

portret użytkownika Józef Wieczorek
tc499czuj.jpg

Uniwersytet Jagielloński jest najstarszym polskim uniwersytetem, ale dopiero w tym roku doszło do merytorycznej dyskusji na temat LGBT, o czym świadczy debata pod hasłem „LGBT – potrzeby, możliwości, wyzwania”, która odbyła się 17 października w Auditorium Maximum. Dlaczego dopiero w tym roku? Wcześniej LGBT nie było?

PZPR przewodziła, SB ochraniała, ORMO czuwało a III RP to docenia – spłaca dług wdzięczności ?

portret użytkownika Józef Wieczorek

Niepoprawne refleksje na okoliczność 30 rocznicy

„obalenia” komunizmu

Mamy w tym roku znamienną, i to już 30 rocznicę demokratycznego odrzucenia przez Naród systemu komunistycznego, czego jednak w praktyce nie do końca zrealizowano. Świętowanie nie może być zatem radosne i na wielu twarzach ma prawo pojawić się smutek, zażenowanie, dezaprobata …. i tym podobne wyrazy niezadowolenia ze stanu obecnego, będącego wynikiem zaniedbań wdrożenia w życie tego narodowego odrzucenia.

Mamy wiele przykładów, i to w roku rocznicowym, aby ten stan gorzko podsumować:

Subskrybuj zawartość